„Priimtas sprendimas buvo šališkas ir gėdingas, bet mes jam pasipriešinsime“, – sakė jis apie penktadienio Saugumo Tarybos balsavimą.
„Tai užtruks, tačiau sprendimas bus panaikintas“, – sakė jis per Chanukos žvakės uždegimo ceremoniją, transliuotą per Izraelio televiziją.
JAV per penktadienio balsavimą susilaikė ir taip sudarė sąlygas priimti pirmą nuo 1979 metų JT rezoliuciją, kuria Izraelis smerkiamas dėl savo nausėdijų politikos.
B.Netanyahu užsipuolė JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administraciją ir apkaltino ją „gėdingu Izraelio puolimu Jungtinėse Tautose“.
Jo teigimu, B.Obama sulaužė ilgametį JAV įsipareigojimą „nediktuoti taikos sąlygų Izraeliui“ JT Saugumo Taryboje.
Izraelio ministras pirmininkas pridūrė, kad savo užsienio reikalų ministrui davė mėnesį laiko peržiūrėti „visus Izraelio įsipareigojimus JT, taip pat ir Izraelio teikiamą finansavimą JT agentūroms bei JT atstovų buvimą Izraelyje“.
Iškviesti ambasadoriai
Izraelis sekmadienį išsikvietė ambasadorius šalių, parėmusių Jungtinių Tautų rezoliuciją, kuria Izraelis raginama sustabdyti nausėdijų plėtrą. Šalis taip pat nutraukė civilinį koordinavimą su palestiniečiais.
Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas Emmanuelis Nahshonas (Emanuelis Nahšonas) sakė, kad sekmadienį ministerijoje Jeruzalėje lankysis keturiolikos JT Saugumo Tarybai priklausančių šalių ambasadoriai.
Penktadienį JT Saugumo Taryba įvyko balsavimas, kurio metu Jungtinės Valstijos susilaikė, leidžia priimti pirmą nuo 1979 metų rezoliuciją, kuria smerkiama Izraelio nausėdijų politika. JAV ambasadorius dėl to Izraelio iškviestas nebuvo.
Minėtoje rezoliucijoje reikalaujama, kad „Izraelis nedelsdamas ir visiškai nutrauktų naujų nausėdijų kūrimą okupuotuose palestiniečių teritorijose, įskaitant ir Rytų Jeruzalę“. Dokumente taip pat nurodoma, kad nausėdijos „neturi teisinio pagrįstumo“ ir yra „kelia pavojų dviejų valstybių sprendimo įgyvendinamumui“.
Nors rezoliucijoje nenumatyta jokių sankcijų, Izraelio pareigūnai nerimauja, kad ji gali padidinti baudžiamojo persekiojimo Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme galimybę. Izraelis taip pat nerimauja, kad tokia rezoliucija gali paskatinti kai kurias šalis įvesti sankcijas Izraelio nausėdijų gyventojams ir čia pagamintoms prekėms.