Su JAV pagalba sukurtoje sistemoje „Arrow 3“ naudojamos raketos nešėjos, iškeliančios į kosmosą palydovus „kamikadzes“, kurie turėtų aptikti paleistas balistines raketas ir rėžtis į jas. Tokiu būdu raketos būtų sunaikinamos už atmosferos ribų – pakankamai aukštai, kad saugiai suirtų bet kokios jų cheminės, biologinės arba branduolinės kovinės galvutės.
Penktadienį paleidus „Arrow 3“ raketų gaudyklę virš Viduržemio jūros, buvo atliktas antrasis šios sistemos skrydžio bandymas, tačiau nebuvo siekiama numušti kokį nors taikinį.
Izraelio kariuomenė prieš daugiau nei dešimtmetį priėmė į ginkluotę ankstesnę šios sistemos versiją „Arrow 2“. Kaip pranešama, per bandymus ta sistema sėkmingai numušė 90 proc. taikinių.
Izraelio pareigūnai prognozavo, kad „Arrow 3“ gali būti priimta į ginkluotę ateinančiais metais. „Arrow“ projekto, kuriam vadovauja Izraelio valstybinė bendrovė „Israel Aerospace Industries“ (IAI), patneriai yra Pentagonas ir JAV aerokosminių technologijų milžinė „Boeing“.
„Arrow“ yra ilgojo nuotolio grandis trijų lygmenų Izraelio priešraketinės gynybos sistemoje, kuriai taip pat priklauso sėkmingai naudojami kompleksai „Iron Dome“ („Geležinis kupolas“), skirti numušti trumpojo nuotolio raketas ir minosvaidžių sviedinius, naudojamus Gazos Ruožo palestiniečių kovotojų. Į šį projektą bus įtraukta ir tebekuriama vidutinio nuotolio sistema „David's Sling“ („Dovydo svaidyklė“).
Visos šios priešraketinės gynybos grandys gali būti naudojamos kartu su JAV sukurtais analogais, tokiais kaip „Aegis“ sistema.
Jungtinės Valstijos ir Izraelis bendradarbiauja kuriant „Arrow“ sistemas nuo 1988 metų. Vašingtonas aiškina, kad Amerikos pagalba vystyti žydų valstybės pajėgumus numušti balistines raketas gali padėti išvengti didelio masto karų Artimuosiuose Rytuose.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.