„Mano aiškia nuomone, kuri, kaip manau, atspindi daugumos Didžiosios Britanijos gyventojų nuomonę, mes turime ginti darbo vietas, ginti ekonomikos augimą ir ekonomikos klestėjimą“, – pareiškė Ph. Hammondas, atvykęs į derybas su ES ekonomikos ir finansų ministrais Liuksemburge.
„Galiu patvirtinti, kad, kitą savaitę pradėję derybas, vadovausimės bendradarbiavimo dvasia ir laikysimės pragmatiško požiūrio, stengdamiesi rasti sprendimą, kuris būtų tinkamas ir Didžiajai Britanijai, ir 27 ES valstybėms narėms“, – pridūrė jis.
Pirmadienį Didžioji Britanija ir ES pradės derybas dėl „Brexit“, nors Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresa May (Terezos Mei) konservatoriams, praėjus savaitei po fiasko rinkimuose, dar nepavyko galutinai sutarti su kraštutinių dešiniųjų Šiaurės Airijos Demokratine junionistų partija (DUP) dėl paramos jos mažumos vyriausybei.
Konservatoriai dabar yra labiau nei kada anksčiau susiskaidę į ES priešišką sparną, kuris siekia radikalaus atsiskyrimo nuo ES, ir nuosaikiųjų sparną, pasisakantį už glaudžių prekybos ryšių su Europa palaikymą.
Plačiai manoma, kad Ph. Hammondas priklauso nuosaikiųjų sparnui ir jo raginimas pirmenybę skirti ekonomikai Londone bus išaiškintas kaip raginimas po „Brexit“ palaikyti glaudžius ryšius su ES.