Irano sukarintų Kudso pajėgų vado generolo majoro Qasemą Soleimanį kūnas atgabentas į Iraną. Tūkstančiai žmonių susirinko pagerbti penktadienį per Jungtinių Valstijų aviacijos smūgį nužudyto aukšto rango generolo ir toliau lieja pyktį Jungtinių Valstijų pusėn.
Įtampa nei kiek nemažėja, tik dar labiau kaista.
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas Twitteryje perspėjo, kad Jungtinės Valstijos yra nusitaikiusios į 52 objektus Irane, ir pagrasino „labai greitai ir labai smarkiai“ jiems smogti, jei Iranas pultų amerikiečių karius ar pozicijas. Pasak Trumpo, dalis tų objektų yra „labai aukšto lygio ir svarbos Iranui ir iraniečių kultūrai“.
Savo ruožtu Irano informacijos ir telekomunikacijų ministras Donaldą Trumpą pavadino „kostiumą vilkinčiu teroristu“.
Tokios pačios nuotaikos vyrauja ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir Irano parlamente, kuriame politikai šaukia „Mirtis Amerikai“
„Tai teroristinis išpuolis. Turite žinoti, kad šis nuotykis jums atneš skaudžias pasekmes. Pakuokitės ir bėkite iš šio regiono“, – teigė Irano parlamento pirmininkas Ali Larijani.
Pirmieji galimo keršto ženklai užfiksuoti šeštadienį, kai iš pabūklų buvo apšaudyta JAV ambasada Bagdade. Be to, beveik vienu metu dvi raketos smogė į šiaurę nuo Bagdado esančiai Balado oro bazei, kur dislokuoti amerikiečių kariai.
Pastarieji įvykiai kelia didelę įtampą tarptautinėje bendruomenėje. Europos Sąjunga pakvietė Irano užsienio reikalų ministrą į Briuselį. Tuo metu Britanijos užsienio reikalų ministras teigė telefonu kalbėjęs tiek su Irano prezidentu, tiek su šalies premjeru.
Turime sustabdyti negarbingus Irano veiksmus, taip pat turime deeskaluoti ir stabilizuoti įtemptą situaciją. Norime parodyti Teheranui, kad, jei jis nori, tinkamos ir prasmingos diplomatijos kelias vis dar galimas“, – sakė britų užsienio reikalų ministras Dominic Raab.
Donaldo Trumpo veiksmais nepatenkinti patys Amerikos piliečiai, protestavę įvairiuose šalies miestuose. Žmonės reikalavo nebesiųsti karių į Artimuosius Rytus, mažinti įtampą ir derėtis dėl taikos su Iranu.
Tačiau papildomi trys tūkstančiai amerikiečių karių jau susikrovė įrangą ir išvyko į Vidurio Rytus.
O tuo metu Kenijos Lamu regione Somalio džihadistų grupuotė „al Shabaab“ paskelbė užpuolusi Kenijos ir Jungtinių Valstijų karinę bazę ir pasidalijo atakos vaizdais.
Kenijos kariuomenės atstovas patvirtino, kad ataka įvyko, tačiau ją pavadino nesėkminga. Esą dėl bandymo pažeisti bazės saugumą kilo gaisras, kuris yra suvaldytas. Kol kas rasti keturių teroristų kūnai, bazėje skaičiuojami nuostoliai infrastruktūrai ir įrangai. Nors grupuotė paskelbė ir apie amerikiečių bei keniečių aukas, ši informacija nėra patvirtinta.