„Jei kada nors vyktų Jungtinių Tautų (JT) misija su kontingentais iš kelių šalių, galbūt galėtume apie tai pamąstyti“, – sakė šaltiniai. „Bet tai neįtraukta į darbotvarkę. Apie tai niekada nebuvo kalbėta. Diskusijų šiuo klausimu valdančiojoje koalicijoje nėra“, – sakė jie.
Šią poziciją patvirtino Vyriausybės programos įgyvendinimo ministro pavaduotojas Giovanbattista Fazzolari. „Europos karių siuntimas sudaryti karinę užtvarą Ukrainoje yra Prancūzijos seniai palaikoma hipotezė. Italija nemano, kad tai yra veiksmingiausias sprendimas“, – sakė G. Fazzolari.
„Kiek pamenu, niekada nėra buvę tarptautinių pajėgų, skiriančių dvi tokio masto armijas. Abiejose pusėse yra daugiau nei milijonas ginkluotų karių“, – sakė jis ir pridūrė, kad tarptautinė misija, kurią vykdytų JT šalmai taikos situacijoje būtų visai kas kita. „Italija daug kartų vykdė tokias taikos misijas, tačiau šiandien tai neįtraukta į darbotvarkę“, – sakė G. Fazzolari.
Praėjusią savaitę premjero pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Antonio Tajani pareiškė skeptišką nuomonę dėl Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Keiro Starmerio plano pasiųsti į Ukrainą 30 tūkst. Europos karių palaikyti galimas paliaubas, dėl kurių tariamasi tarpininkaujant JAV.
„Jei bus nuspręsta siųsti taikos palaikymo pajėgas, mano įsitikinimu, būtų geriau, kad tai būtų Jungtinių Tautų pajėgos, garantuojamos JT Saugumo Tarybos, nes tik tada jos būtų iš tikrųjų Ukrainą ir Rusiją atskiriančios pajėgos“, – sakė A. Tajani.
„Jei ten būtų Europos pajėgos, jos užimtų Ukrainos gynybos poziciją. Manau, kad geriau būtų turėti neutralią zoną, – sakė ministras. – Italijos kariai taip pat galėtų dalyvauti, bet tai turi garantuoti Jungtinių Tautų Saugumo Taryba, kad būtų išvengta konfliktų“.
Pasak A. Tajani, buferinėje zonoje neužtenka 30 tūkst. karių, reikalinga, kad jų būtų mažiausiai 200 tūstančių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!