• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Italijoje nepasirodė beveik jokios naujienos. Taip šalies žurnalistai protestuoja prieš įstatymo projektą, ribojantį telefoninių pokalbių pasiklausymą ir jų skelbimą.

REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaidos profsąjunga FNSI pavadino streiką „tylos diena“, kuriuo bandoma parodyti „kokią tylą toks įstatymas galėtų sukelti“.

REKLAMA

Nuo 7 val. ryto vietos laiku (8 val. ryto Lietuvos laiku) sustojo informacinių pranešimų srautas, internetiniai naujienų portalai nebuvo atnaujinami, o visi televizijos kanalai rodė anksčiau įrašytas laidas, naujienų pateikti žadėdami tik vidurdienį ir vakare, praneša naujienų agentūra AFP.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų kanale „RaiNews 24“ stambus užrašas skelbė: „Žurnalistai iki rytojaus 6 val. streikuoja prieš nutildantį įstatymą“. Beveik niekur nebuvo galima įsigyti dienraščių.

Vis dėlto stambus dešinės pakraipos dienraštis „Il Giornale“, priklausantis Italijos premjero Silvio Berlusconio broliui, pasirodė spaudos kioskuose, nepaisant jo redaktorių reiškiamo sumišimo dėl siūlomo įstatymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš nepatenkintas įstatymu“, – vaizdo žinutėje, skelbiamoje „Il Giornale“ interneto svetainėje teigė Vittorio Feltri ir pridūrė, kad, jo manymu, „neteisinga užsikimšti burną ir atimti iš savęs vieninteles priemones, leidžiančias kreiptis į skaitytojus“.

REKLAMA

Birželį Italijos senatas priėmė įstatymo projektą, kuriam dabar dar turi pritarti žemesnieji perlamento rūmai. Kad įstatymas įsigaliotų, jį turės pasirašyti prezidentas Giorgio Napolitano.

Viena iš įstatymo projekto nuostatų, smarkiai kritikuota teisininkų ir politikų, yra reikalavimas, kad trijų teisėjų kolegija pritartų paskesniam trijų dienų orderio klausytis pokalbių telefonu pratęsimui, kuris iš pradžių išduodamas 75 dienoms.

REKLAMA

įstatymo projektas taip pat numato iki 464,7 tūkst. eurų siekiančias baudas žurnalistams ir redaktoriams, kurie žiniasklaidoje paskelbs pasiklausytų pokalbių telefonu šifruotes.

Centro dešinės politikai pritaria tokioms priemonėms, teigdami, kad jos būtinos privatumo apsaugojimui, ir cituodami nesenus atvejus, kai žiniasklaida nutekina telefoninių pokalbių įrašus, kuriuose figūruoja ir premjeras S. Berlusconis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios priemonės nebus taikomos su mafijos veikla ir terorizmu susijusiems tyrimams.

Birželį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija sukritikavo įstatymo projektą, teigdama, kad jis „gali labai apsunkinti tiriamąją žurnalistiką Italijoje“.

Praėjusią savaitę prieš projektą Romoje protestavo keli tūkstančiai žmonių, tikėdamiesi, kad augantis visuomenės spaudimas galėtų paskatinti daryti tam tikrus pakeitimus projekte, kai jis bus svarstomas žemesniuosiuose parlamento rūmuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų