Naujoji politika bus taikoma nuo pradinių klasių iki vidurinės mokyklos, o planšetinius kompiuterius ir kompiuterius vis dar bus leidžiama naudoti, jei jais bus naudojamasi tiesiogiai vadovaujant mokytojui, patikslino G. Valditara.
„Svarbus žingsnis į priekį“
„Nemanau, kad iki vidurinės mokyklos galima gerai mokyti su mobiliuoju telefonu“, – pareiškė G. Valditara Romoje vykusioje švietimo konferencijoje.
Jis apibūdino šį apribojimą kaip „svarbų žingsnį į priekį“ siekiant atkurti mokytojų autoritetą ir kovoti su tokiomis problemomis kaip patyčios ir smurtas.
Šią iniciatyvą palankiai įvertino įvairios švietimo ir tėvų organizacijos. Italijos tėvų judėjimo „Moige“ direktorius Antonio Affinita pasveikino šią priemonę kaip „teigiamą“ žingsnį sprendžiant netinkamo technologijų naudojimo mokyklose problemą.
G. Valditaros sprendimas atkartoja praėjusių metų UNESCO rekomendaciją uždrausti išmaniuosius telefonus mokyklose, nes jie blaško dėmesį ir daro žalingą poveikį mokinių mokymuisi. Šią nuostatą ministras pabrėžė savo įraše socialinių tinklų platformoje X, pabrėždamas, kad tokioms priemonėms pritariama visame pasaulyje.
Namų darbai ir vėl bus popieriniuose užrašuose
Be to, G. Valditara paskelbė, kad grįžtama prie tradicinių namų darbų stebėjimo metodų. Nuo rugsėjo mokiniai privalės naudoti popierinius užrašus arba namų darbų žurnalus ir užduotis užrašinėti ranka. Nors tėvai ir toliau galės pasiekti savo vaikų namų darbus internetu, ministras pabrėžė rašymo ranka svarbą.
„Turime vėl pripratinti vaikus prie rašymo, prie santykio su rašikliu ir popieriumi“, – sakė jis.
„Moige“ taip pat gyrė šį žingsnį, pažymėdama, kad „vaikai praranda gebėjimą rašyti, o tai yra darbo ir mąstymo metodas, kuris labai padeda vystytis intelektinėms sritims“.
Ši nauja politika yra naujausias įvykis jau beveik du dešimtmečius besitęsiančioje diskusijoje dėl mobiliųjų telefonų Italijos mokyklose. Iš pradžių draudimą naudotis telefonais per pamokas 2007 m. įvedė tuometinis švietimo ministras Giuseppe Fioroni, kuris telefonus įvardijo kaip „dėmesį blaškantį elementą“, rodantį „didelę nepagarbą mokytojui“.
2022 m. pabaigoje pradėjusi eiti pareigas G. Valditara palaikė ir sugriežtino draudimą naudoti mobiliuosius telefonus klasėse, iki šiol leisdamas juos naudoti tik švietimo ir mokymo tikslais. Šis naujausias žingsnis rodo griežtesnį požiūrį, kuriuo siekiama skatinti geresnę mokymosi aplinką ir stiprinti ugdymo procesą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!