1. Helena Clark, JT vystymosi programos administratorė, Naujoji Zelandija
Buvusi ilgametė Naujosios Zelandijos premjerė H. Clark nuo 2009 metų vadovauja JT departamentui, kuris kovoja su baisiausiomis pasaulio problemomis: nuo skurdo iki korumpuotų vyriausybių, nuo sveikatos iki aplinkosaugos krizių. Ji valdo 5 mlrd. JAV dolerių metinį biudžetą ir turi daugiau nei 8 tūkst. darbuotojų 177 šalyse.
2. Liu Yandong, valstybės kanclerė, Kinija
Liu Yandong yra vienintelė Kinijos Politbiuro, 25 asmenų priimančius sprendimus, Komunistų partijos viršūnėlės dalis. Ji laikoma artima prezidento Hu Jintao sąjungininke bei turi nemenką galimybę tapti viena iš Politbiuro vykdomojo komiteto narių. Būtent ten slypi visa šalies valdžia. Liu Yadong taptų pirmąja moterimi patekusia tarp devynių įtakingųjų.
3. Laela Brainard, Iždo sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniais klausimais, JAV
Obamos kadencijos metu L. Brainard visą savo energiją skyrė Europos finansiniam užkratui stabdyti. Ji blaškosi tarp Vašingtono ir Europos sostinių bandydama įtikinti lyderius pasirūpinti žlungančiomis ekonomikomis ir stabdyti plintantį užkratą.
4. Ngozi Ojonjo-Iweala, finansų ministrė, Nigerija
Ji buvo nominuota į Pasaulio Banko vadoves, tačiau, kaip įprastai, šį postą gavo amerikietis. N. Ojonjo-Iweala savo šalyje kovoja su korupcija, skurdu bei terorizmu ir stengiasi ją paversti patrauklia investuotojams.
5. Mary Schapiro, Vertybinių popierių ir biržų komisijos pirmininkė, JAV
Ši moteris, jau anksčiau dirbusi komisijoje, tapo jos vadove nepalankiu metu: iškart po Bernardo Madoffo skandalo ir prasidėjus finansų krizei. Nuo to laiko ji kovoja tam, kad grąžintų pasitikėjimą komisija bei reikalauja įvesti griežtesnes finansines nuobaudas. Tam, kad nepasikartotų „Lehman Brothers“ atvejis, ji siekia struktūrinių reformų.
6. Theresa May, vidaus reikalų sekretorė, Jungtinė Karalystė
2010 metais JK premjeras Davidas Cameronas paskyrė T. May vidaus reikalų sekretore ir moterų bei lygybės ministre. Ji yra tik ketvirta moteris kada nors užėmusi vieną iš keturių „Didžiųjų postų“, į kuriuos taip pat įeina premjero, iždo kanclerio, užsienio reikalų sekretoriaus postai. T. May sulaukė kritikos, kai niekaip nesureagavo į Londono riaušes. Didžiausias iššūkis jos laukia šią vasarą: reikės užtikrinti saugumą Londono Olimpinių žaidynių metu.
7. Fatou Bensouda, būsima vyriausioji Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorė, Namibija
Birželį tapsianti viena iš dviejų vyriausių prokurorių F. Bensouda turės kovoti su vienais garsiausių nusikaltėlių. Per savo devynis kadencijos metus jai reikės susidurti su Laurentu Gbagbo iš Dramblio Kaulo Kranto, Omaru Hasanu al-Bashiru iš Sudano bei „Viešpaties pasipriešinimo armijos“ lyderiu Josephu Kony.
8. Marisela Morales, generalinė prokurorė, Meksika
42 metų teisės specialistė nuo 2008 metų kovoja su visos šalies nusikaltėlių gaujomis. Ji padėjo sukurti pirmą Meksikos liudytojų apsaugos programą, padėjo prekybos žmonėmis aukoms susirasti jų vaikus ir atleido daugiau nei du tuzinus pareigūnų, įskaitant ir savo pirmtaką, nes šie pardavinėjo informaciją narkotikų karteliams. Per pirmas 100 savo darbo dienų ji atleido 462 savo departamento darbuotojus, o dar 111 tarnautojų buvo pateikti kriminaliniai kaltinimai.
9. Kim Kyong Hui, Politbiuro narė, Šiaurės Korėja
Nors mažai žinoma apie Pchenjane vykstančius politinius procesus, tikima, kad pagrindinė galia slypi Šiaurės Korėjos įkūrėjo dukros Kim Kyong Hui rankose. Daugiau nei 40 metų besisukanti Š. Korėjos valdžios rate, Kim Kyong Hui turi daug ryšių ir įtakos. Tikėtina, kad ji taip pat paveiks ir naująjį Š. Korėjos vadovą, savo sūnėną Kim Jong Uną.
10. Valerie Amos, JT humanitarinės pagalbos koordinatorė, JK
Ji pritraukė pagalbos į žemės drebėjimo nuniokotą Haitį, pasirūpino Libijos pabėgėlių poreikiais Tuniso pasienyje, lankėsi bado kamuojame Somalyje. Kovo mėnesį ji buvo pirmoji tarptautinė pareigūnė, kuriai buvo leista apsilankyti karo nukamuotame Baba Amr rajone, Homso mieste Sirijoje.
Kitos „Foreign Policy“ sąrašo narės:
Ann Dunwoody, armijos technikos generolė, JAV
Atifete Jahjaga, prezidentė, Kosovas
Lubni Al-Qasimi, užsienio prekybos ministrė, Jungtiniai Arabų Emyratai
Gleisi Hoffman, vyriausybės personalo vadovė, Brazilija
Cecilia Malmstrom, Europos komisarė vidaus reikalų klausimais, Švedija
Ileana Ros-Lehtinen, Užsienio reikalų komiteto pirmininkė, JAV
Peng Lyuan, Kinijos liaudies armijos generolė majorė, Kinija
Sri Mulyani Indrawati, buvusi finansų ministrė, Indonezija
Fayza Abul Naga, tarptautinės kooperacijos ministrė, Egiptas
Marina Berlusconi, „Fininvest“ pirmininkė, Italija
Josephina Vazquez Mota, kandidatė į prezidentus, Meksika
Valentina Matijenko, Federacijos tarybos pirmininkė, Rusija
Viviane Reding, Europos komisarė teisingumo, prigimtinių teisių ir pilietybės klausimais, Liuksemburgas
Lindiwe Mazibuko, partijos „Demokratijos sąjunga“ lyderė, Pietų Afrika
Hanan Ashravi, Palestinos išsivadavimo organizacijos vykdomojo komiteto narė, Vakarų krantas