• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

36 pasaulio lyderiai, įskaitant ir Kinijos, Indijos, Pietų Afrikos Respublikos bei Irano atstovus, atvyko į kasmetinį BRICS aukščiausiojo lygio susitikimą Rusijoje.

36 pasaulio lyderiai, įskaitant ir Kinijos, Indijos, Pietų Afrikos Respublikos bei Irano atstovus, atvyko į kasmetinį BRICS aukščiausiojo lygio susitikimą Rusijoje.

REKLAMA

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai svarsto, kad Rusija šio susitikimo metu su vadinamosiomis „blogio ašies“ valstybėmis gali bandyti nustatyti tam tikrus mechanizmus, kuriais būtų siekiama sustiprinti karines pastangas Ukrainoje.

„Tikėtina, kad Rusija pasinaudos BRICS viršūnių susitikimu kaip galimybe parodyti savo pastangas stiprinti pasaulinius ryšius su nevakarietiškomis valstybėmis, taip pat galbūt bus siekiama sudaryti tam tikrus sandorius bei prekybos mechanizmus, kuriais [Kremlius] galėtų paremti savo karines pastangas Ukrainoje, kartu sušvelninant Vakarų sankcijų poveikį“, – teigė analitikai.

Rusijoje įvyks Indijos ministro pirmininko N. Modi ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimas

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį surengs pirmąjį per penkerius metus dvišalį susitikimą, pranešė Indijos pareigūnai, praėjus kelioms dienoms, kai šalys pasiekė susitarimą dėl ginčijamos sienos. 

REKLAMA
REKLAMA

Dvišalis susitikimas vyks BRICS viršūnių susitikimo kuluaruose Rusijoje, Kazanės mieste, vėlai antradienį sakė aukštas Indijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas Vikramas Misri. Tai – potencialaus atšilimo tarp kaimynių ženklas.  

REKLAMA

Dviejų daugiausiai gyventojų turinčių pasaulio valstybių lyderiai pastarąjį kartą surengė oficialias derybas akis į akį, kai Xi Jinpingas 2019 m. spalį atvyko į Indijos Mahabalipuramo miestą. Jau kitais metais santykiai pašlijo, kai prie ginčijamos sienos Himalajų regione kilo susirėmimai, žuvo mažiausiai 20 Indijos ir keturi Kinijos kareiviai. Šią savaitę abi šalys pranešė susitarusios dėl patruliavimo palei ginčijamą sieną.  

REKLAMA
REKLAMA

N. Modi ir Xi Jinpingas buvo trumpai susitikę Balyje, Indonezijoje, Didžiojo dvidešimtuko (G20) vadovų susitikimo kuluaruose 2022 m. ir 2023 m. Johanesburge, Pietų Afrikos Respublikoje. Tačiau Indija tvirtino, kad ryšiai negali grįžti į normalias vėžes, jei pasienyje nebus atkurtas prieš susidūrimą buvęs status quo. 

Per pastaruosius ketverius metus Naujasis Delis apsunkino daugelio Kinijos įmonių investicijas į svarbius Indijos sektorius ir uždraudė šimtus Kinijos žaidimų ir elektroninės prekybos programėlių, įskaitant „TikTok“. Naujasis Delis taip pat užmezgė glaudesnius ryšius su „Quad“ – JAV vadovaujama grupe, kuriai priklauso Indija, Australija ir Japonija, taip Indija tikisi atremti Kinijos įtaką Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Indija sušvelnino įstatymus Vakarų įmonėms investuoti ir bendrai gaminti karinę įrangą šalyje. Manoma, kad dabar Pekinas spaus Naująjį Delį atkurti ekonominius ryšius ir suteikti Kinijos įmonėms prieigą prie sparčiai augančios Indijos rinkos.

G7 liko šiknoj?
Visos salys kuriuos nelaizo anglosaksu ir jankiu subiniu tai mat alia blogio asis. Nors vien salys kurios jau prisijunge prie BRIKS sudaro puse pasaulio gyventoju
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų