• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tradiciškai metų pabaigoje visi prisimena tai, kas įvyko per tuos metus. Užsienio spauda prisimena daug nemalonių dalykų, kai kurioje net kritikuojami kolegos dėl pernelyg „išpūstų“ sensacijų.

REKLAMA
REKLAMA

„The Financial Times“ redaktoriaus straipsnyje rašoma, kad šie metai buvo „blogi globalinio valdymo prasme“. Europos Sąjunga pavėluotai ir neįžvalgiai reagavo į krizės apraiškas Graikijoje ir Airijoje, JAV pademonstravo „fatalų lėtumą“, paneigiant kaltinimus ketinimais grįžti prie valiutos stimuliavimo, dėl ko joms nepavyko palenkti Kiniją, kad ženkliai pakeltų juanio kursą. Amerika praranda „pasaulinės hegemonijos pozicijas“: „praėjo tos dienos, kai ji galėjo netikėtai pasirodyti tarptautiniuose susitikimuose ir priimti sprendimą, ypatingai nesivargindama nugalėti ginče“.

REKLAMA

Tačiau ir besivystančios šalys kol kas spėja tik vetuoti netinkančius joms turtingų šalių sprendimus, nesiūlydamos jokių aiškių alternatyvų. 2011 metais „The Financial Times“ pataria vyriausybėms mažiau vilčių dėti į tokias įstaigas, kaip Pasaulinis valiutų fondas ir mažiau diskutuoti apie „didžiojo dvidešimtuko“ potencialą kardinaliai keičiant globalinį valdymą, o daugiau dėmesio fokusuoti į tai, kas gali būti padaryta jau dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonominė tema tęsiama laikraštyje „The Washington Post“. JAV įmokų draudimo federalinio biuro duomenimis, 2010 metais buvo užfiksuotas rekordinis nuo 1992 metų Amerikos bankų bankrotų skaičius -  157. 2009 metais užsidarė  140 kreditus teikiančių įstaigų, o 2006 – nei vienos. Probleminių bankų sąraše rugsėjo mėnesį buvo 860 organizacijų. Praktika rodo, kad penktadalis šio sąrašo dalyvių bankrutuos, rašo korespondentas Davidas Hilsenrathas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekspertai mano, kad teigiamas bruožas yra tame, kad šiemet bankrutavę bankai buvo ne tokie stambūs, kaip 2009 metų aukos. Be to, kreditinių įstaigų fiasko yra pavėluotas ekonominių nemalonumų indikatorius. Prognozuojama, kad šiais metais įvyko persilaužymas ir toliau bankrotų skaičius mažės.

REKLAMA

„The Times“ nuomone, ekonominės problemos 2010 metais buvo antrame plane, o pagrindinės informacinės priemonės susitelkė ties įvairiomis gamtinėmis nelaimėmis: žemės drebėjimais Haityje ir Čilėje, Islandijos ugnikalnio išsiveržimu, potvyniu Pakistane. Tarp svarbiausių įvykių minima ir „British Petroleum“ gręžiamosios platformos avarija Meksikos įlankoje, Lenkijos prezidento Lecho Kazcynskio lėktuvo katastrofa, Futbolo čempionatas PAR, „WikiLeaks“ skandalas.

REKLAMA

„Time“ apžvalgininko Joe Clane'o nuomone, „2010 metais neįvyko nieko ypatingo“. Respublikonų pergalę rinkimuose jis vadina nuspėjama, o naująją Rusijos-Amerikos sutartį dėl strateginės puolamosios ginkluotės ( SPG ) – „kuklia“.

„Tačiau stebint naujienas – ypač tuos epilepsijos priepuolius, kuriais buvo paskaninamos naujienos per televiziją ir internete, – galima buvo pagalvoti, kad vienu metu mums gresia Armagedonas, Sodoma ir Gomora ir paskutinė Pompėjaus diena – tęsia autorius. – Viso to triukšmo tikslas – sudaryti iliuziją, kad vyksta kažkas lemtingo, nors iš tiesų nieko panašaus nėra“. Šioje suirutėje pasimeta tokia „abstrakti ilgalaikė grėsmė“, kaip klimato kaita, kuri kelia daug daugiau pavojaus negu „Saros Palin cirkas arba Juliano Assange'o anarchija“.

„Su kiekvienais metais situacija blogėja ir jokių vaistų nuo šios ligos aš neturiu“, – reziumuoja J. Clane'as.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų