• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Istorija apie pagrobtą mergaitę, kuri ištekėjo už pagrobėjo ir pagimdė sūnų, susidorojusį su visa pagrobėjų gentimi.

REKLAMA
REKLAMA

Praneša „Mail Online“ korespondentas Oliver Tree.

Cynthia Ann Parker buvo vos devynerių, kai jos akyse buvo žiauriai išžudyta jos šeima, o ji pati pagrobta Comanche genties indėnų. Ji, atskirta nuo motinos, buvo įkalinta Teksaso avanposte ir arkliu išgabenta iš vietovės. 24 metus mėlynakė moteris gyveno nelaisvėje, ištekėjo už vieno genties nario, pagimdė vaikų ir netgi pamiršo savo gimtąją anglų kalbą.

REKLAMA

Bet likimas pasisuko netikėta vaga. Vienas iš jos sūnų - Quanah Parker - užaugęs tapo labiausiai bauginančiu amerikiečių generolu, paskutiniu Comanche genties vadovu, kuris ir privedė ją prie žlugimo.

Ši žiauri istorija, jau kartą perteikta John Wayne filme „The Searchers“, tapo pagrindiniu naujos knygos „Empire of the Summer Moon“ objektu.

REKLAMA
REKLAMA

S.C. Gwynne savo knygoje perteikia Cynthia Parker gyvenimo istoriją, kuri žymi 1800-uosius metus. Merginos senelis buvo nuskalpuotas, o jo lytiniai organai nupjauti stebint jo žmonai. Gwynne taip pat pasakoja apie besilaukiančią kūdikio merginą, kuri buvo pagrobta ir išprievartauta prieš pasmerkiant ją mirčiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gwynne istorijoje vaizduoja 1836 metus, kai Parker šeimą ištiko siaubinga tragedija. Comanche gentis apsupo rančą Teksase ir šturmavo žmonių valdomą stotį. Vyrams įtarus pavojų, vaikai ir moterys buvo siunčiami pro galines duris į laukus slėptis.

REKLAMA

Kai beginkliai vyrai užpuolikams siūlė maisto, jie buvo užpulti ir siaubingai išniekinti kitų akivaizdoje. Motinai Lucy su keturiais vaikais bandant pasprukti, Cynthia buvo atskirta nuo jų ir pagrobta.

Gwynne rašo: „Kai indėnai pagavo sprunkančius, Lucy buvo priversta atiduoti du savo vaikus, o kiti du vaikai ir vienas vyras turėjo grįžti atgal į stovyklą.“

REKLAMA

„Comanche išpuolių taktika buvo paprasta: visi vyrai buvo nužudomi, o pagauti sprunkantys kankinami iki mirties, tuo tarpu pagautos moterys būdavo išprievartaujamos“, - rašė jis.

„Kūdikiai buvo visada nužudomi. Parkers šeimą ištiko toks pats likimas - keturi šeimos vyrai buvo ietimis prispausti prie žemės ir jiems buvo nudirta galvos oda.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bandantys pasprukti sulaukė dar žiauresnės mirties: „Vyresnysis John Parker su žmona Sallie ir dukra Elizabeth Kellog buvo apsupti ir išrengti. Tuomet vyras buvo žiauriai kankinamas tomahauku, jam nupjauti lytiniai organai močiutės akivaizdoje.“

Gwynne taip pat aprašo panašų, kitos naujakurių šeimos užpuolimą. Comanche pagrobė devintą mėnesį besilaukiančią moterį, nusitempė ją toliau ir išprievartavo. Po to į ją buvo paleistos kelios strėlės. „Jai dar vis esant gyvai užpuolikai pradėjo pjauti odą nuo ausų per visą galvą ir taip nulupo galvos odą. Ji dar prasikankinus keturias dienas, mirė.“

REKLAMA

Nepaisant žiaurių genties poelgių, dukra Cynthia buvo išrinktoji. Ji ištekėjo už Comanche genties lyderio Peta Nocona. Per 24 metus ji tapo pilnaverte genties nare, pagimdė tris vaikus, kurių vienas buvo žymusis Quanah.

Dėl didėjančių nesutarimų tarp Teksaso klajoklių ir amerikiečių, 1860 metais Cynthia buvo vėl paimta į nelaisvę, šį kartą amerikiečių. Nors ji buvo neva „išlaisvinta“, tarp amerikiečių nesijautė sava ir vos galėjo pasakyti kelis žodžius anglų kalba. Moteris ne vieną kartą bandė pabėgti.

REKLAMA

Kai jos dviem sūnum pavyko pasprukti, ji jų daugiau niekada nebematė. Nuo sielvarto Cynthia labai susirgo, o nuo sunkios ligos mirus jos penkiametei dukrytei, ji,būdama 43 metų, taip pat mirė.

Jos sūnus Quanah, dar prieš sulaukdamas 20 -ies, ėmėsi vadovauti Comanche genčiai. Daugiausiai jis pasiekė 1871 metais , kai pergudravo 600 karių, sėkmingai užpuldamas jų stovyklą naktį. Bet jau 1870 metų viduryje Quanah suprato, kad gyvenimas klajojant tapo nepakenčiamu, ir jis, paėmęs savo gentį į nelaisvę, pasielgė su ja taip pat, kaip jie kadaise su jo protėviais.

Vėliau Quanah tapo sėkmingu galvijų fermos savininku  ir didžiavosi savimi, kad jo vadovaujama gentis krito jam po kojomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų