Taip buvo nuspręsta po virtinės kruvinų atakų Paryžiuje, Briuselyje, Nicoje ir Miunchene, per kurias nuo 2015 metų sausio žuvo daugiau kaip 250 žmonių.
Jokio taupymo saugumui
Kaip Katalikų Bažnyčios galva, popiežius Pranciškus yra svarbus potencialus taikinys.
Turko Mehmeto Ali Agcos bandymas 1981 metų gegužės 13 dieną nužudyti tuometinį popiežių Joną Paulių II parodė, kad pontifikai žudikų taikiniais gali tapti taip pat kaip ir politikai.
Dėl kadrų Varšuva netaupo: saugumo užtikrinimu rūpinsis 20 tūkst. policininkų, kurių 7,5 tūkst. patruliuos gatvėse, 9 tūkst. ugniagesių, 800 specialiųjų vyriausybės agentų ir 1 tūkst. pasieniečių.
Pasienio patikrinimo postai
Laikinai buvo atnaujinta ir sienų su kaimynėmis Europos Sąjungoje (ES) kontrolė, buvo sustabdytas bet koks pasienio rajonų gyventojų judėjimas per sieną tarp Lenkijos ir ES nepriklausančios Ukrainos ir tarp Lenkijos bei Rusijos Kaliningrado srities.
Pasieniečiams buvo uždrausta eiti atostogų, tose sienos vietose, kurios buvo paliktos Lenkijai 2008-aisiais prisijungus prie Šengeno zonos, buvo įrengti mobilūs patikrinimo postai.
Saugumas buvo sustiprintas ir tose vietose, kur lankysis pontifikas, tarp jų – didžiulėje pievoje Bžegio kaime šalia Krokuvos, kur liepos 30-ąją vigilija baigsis savaitę truksiančios Pasaulio jaunimo dienos.
Reikalingas asmens dokumentas
Ta vieta buvo aptverta didžiule metaline tvora ir visiems, kas norės į ją patekti, reikės turėti galiojantį asmens dokumentą.
Ugniagesiai stebės Krokuvos Balicės oro uostą, į kurį atskris ir iš kurio paskui išskris Pranciškus, taip pat – geležinkelio ir autobusų stotis, kuriomis naudosis dalyviai.
Varšuva atsisakė nurodyti, kiek kainuoja ši saugumo operacija, bet specialiame fonde, kuris yra numatytas 2016 metų biudžete tokiems renginiams, yra beveik 23 mln. eurų.