Taip pat aiškėja, kad sustabdyti žiaurius nusikaltėlius, įtariamų mažiausiai 17 žmonių nužudymu, padėjo atsitiktinumas. Mat tą pačią dieną Maskvos apylinkės teisme aukštu žemiau vyko kitos rezonansinės bylos, dėl buvusio Miasos miesto administracijos vadovo Viktoro Arbadijevsko ir aštuonių jo parankinių gaujos, kaltinamos vykdžiusios nusikalstamą veiką, tyrimas. Užsakomosiomis žmogžudystėmis kaltinamus gaujos narius lydėjo Rusijos sukarintos policijos „Rusijos gvardijos“ pareigūnai, kurie ir atsiliepė į pavojaus šauksmą.
Sustabdė atsitiktinai
Pasak teismo atstovės Natalijos Osipovos, Rosgvardijos ir policijos pareigūnai, kurie lydėjo V. Ardabyjevską ir jo gaują, buvo trečiajame aukšte, o „GTA gaujos“ byla buvo nagrinėjama ketvirtajame.
Kuomet „GTA gaujos“ byloje baigėsi klausymas ir buvo paskelbta pertrauka iki rugpjūčio 8-osios, du konvojaus pareigūnai – vyras ir moteris – išsivedė penkis kaltinamuosius į liftą ketvirtajame aukšte, kad nuvežtų juos į konvojavimo patalpą pastato rūsyje.
Lifte teisiamieji užpuolė savo palydą, atėmė tarnybinį ginklą, paėmė įkaitais ir išsivedė į teismo posėdžio salę, esančią trečiajame aukšte, kur kaip tik baigėsi V. Ardabyjevsko bylos klausymas, tačiau buvo dar likę pareigūnai.
„Policijos ir Rosgvardijos pareigūnai, buvę teismo posėdžių salėje, užkirto nusikaltėliams kelią, – pasakojo N. Osipova. – Bandydami pasišalinti nusikaltėliai atidengė į juos ugnį. Susišaudymo metu buvo sužeistas Rosgvardijos pareigūnas, atsakomąja ugnimi buvo likviduoti trys užpuolikai.“
Šiurkščiai pažeistos konvojaus taisyklės
Kovojaus pareigūnai, lydėję „GTA gaują“ pažeidė visas instrukcijas, pareiškė Rosgvardijos direktorius Viktoras Zolotovas. „Tai grubiausi pažeidimai visų instrukcijų, kuriomis remiantis turi veikti konvojaus pareigūnai: čia pažeidimai nuo „a“ iki „ja“ (paskutinė rusiško alfabeto raidė), – pasakojo jis „Interfaks“.
Antrankiai teisiamiesiems buvo uždėti iš priekio, kas leido jiems jais atsikratyti ir užpulti konvojaus pareigūnus, pažymėjo V. Zolotovas. Pagal galiojančius įstatymus, kiekvieną iš nusikaltėlių turėjo lydėti po du pareigūnus. „Kai kurie pareigūnai ir vadovybė turės prisiimti atsakomybę, aš manau“, – aiškino V. Zolotovas.
Šiuo metu jau pradėtas tyrimas dėl konvojavimo taisyklių pažeidimų. Asmeniui, atsakingam už „GTA gaujos“ konvojaus sudarymą gresia baudžiamoji atsakomybė. Pasak kitų šaltinių, be jau išvardintų pažeidimų, pareigūnai neturėjo teisės pavojingų nusikaltėlių vežti liftu, jie taip pat turėjo būti išvedami po vieną.
„GTA gaujos“ byla – tai serijos žiaurių žmogžudysčių Maskvos, Pamaskvės ir Kalugos srityse 2012-2014 metais tyrimas. Anot tyrėjų, banditai pradurdavo autostrada važiuojančių automobilių padangas, o sustojusius pasižiūrėti, kas nutiko automobiliui vairuotojus nužudydavo. Plėšimas užfiksuotas tik keliais atvejais, dažniausiai gaujos nariai tiesiog nužudę automobiliu važiavusius asmenis, pasišalindavo. Viso jie įtariami įvykdę 15 išpuolių, kurių metu buvo nužudyta 17 žmonių.