Straipsnyje taip pat pateikiama informacija, kad nemaža dalis tų, kurie dalyvauja laukiniuose ir gerai koordinuotuose išpuoliuose prieš anglų futbolo gerbėjus Marselyje ir Lilyje, buvo identifikuoti kaip rusų jėgos struktūrų darbuotojai.
Hibridinis karas persikėlė ir į futbolo sirgalių gretas
Britų laikraštis iškėlė versiją, kurią Kremlius išsyk pavadino „rusofobija“, kad V. Putino sankcionuoti chuliganai Prancūzijoje pratęsė tai, kas jau anksčiau buvo įvardinta kaip Rusijos hibridinis karas. Didžiosios Britanijos valdžios atstovai mano, kad šios taktikos esmė yra pademonstruoti „rusų jėgą“ ir tuo pat metu įrodyti rusams, kad „visas pasaulis yra prieš juos“.
Mažiausiai du anglų sirgaliai šiuo metu yra komos būsenoje ir gydytojai kovoja už jų gyvybes. Abu jie sulaukė rusų chuligano susidorojimo, be gailesčio spardžiusių juos ir talžiusių metaliniais strypais.
Šaltinis britų vyriausybėje pranešė, kad ištyrus socialinius tinklus ir patikrinus tų rusų, kurie dalyvavo išpuoliuose paskyras, buvo aptikta, kad dalis jų tarnauja Rusijos jėgos struktūrose.
„Sunku įrodyti, kad tai buvo Kremliaus sankcionuota, tačiau mes matome, kad kai kurie iš jų tarnauja Rusijos jėgos struktūrose, – pareiškė šaltinis. – Panašu, kad tai yra hibridinio karo, kurį pradėjo Putinas, tęsinys.“
Britų policijos misijos „Euro-2016“ vadovas Markas Robertsas pasakojo, kad užpuolimai buvo patys rimčiausi per 10 metų, kiek jis dirba su „smurtu futbole“. Pareigūno teigimu, vien britų teisėsaugininkai surinko įvairios ginkluotės iš 150 rusų sirgalių.
„The Guardian“ pažymi, kad netrukus po įvykių Marselyje „bevardės“ „Twitter“ paskyros pradėjo informacinį puolimą, kuriame bandyta įteigti, kad tai anglų fanai „išprovokavo rusų sirgalius“, o vienas Rusijos Dūmos deputatas netgi parašė, kad „Vaikinai šaunuoliai, tegul taip ir toliau!“.
Praėjusią savaitę Sankt Peterburgo ekonomikos forume kalbėjęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sirgalių smurto neteisino, tačiau, išlaikydamas propagandinę Rusijos galios teoriją, „pajuokavo“ užklausdamas „kaip galėjo 150 rusų sirgalių įveikti tūkstantinę britų fanų minią“.
Europos teisėsauga stabdo „rusų pasaulio“ plitimą
Šią savaitę Kelno teismas išdavė arešto orderius penkiems iš šešių birželio 16-ąją suimtų rusų futbolo sirgalių. Juos kaltina grupėje užpuolus ir padarius sunkių kūno sužalojimų turistams iš Ispanijos. Juos pavyko sulaikyti dėl mieste įrengtų vaizdo stebėjimų kamerų duomenų. Mieste po naujametę naktį migrantų sukeltų išpuolių nuolat budi civiliai apsirengę pareigūnai, vieną kurių ir pabandė išprovokuoti rusų chuliganai ir buvo sulaikyti.
Net Rusijos ambasados atstovas Vokietijoje neslėpė – vyrams iškelti kaltinimai „labai rimti“, gresia net iki 10 metų kalėjimo bausmė.
Prancūzijoje teismas pagreitinto proceso metu jau nuteisė tris rusų „sirgalius“, ir davė jiems realias laisvės atėmimo bausmes. Nuo 2 metų iki 12 mėnesių kalėjimo gavo šie asmenys: Aleksejus Jerunovas, Sergejus Gorbačiovas ir Nikolajus Morozovas. Vis trys – Rusijos „ultrų“ elitas: A. Jerunovas – futbolo klubo „Lokomotiv“ darbo su sirgaliais padalinio vadovas; S. Gorbačiovas – Tūlos „Arsenal“ fanklubo narys; N. Morozovas – „Dinamo“ sirgalių klubo tarybos narys.
Rusijos sirgalių sąjungos vadovas Aleksandras Špryginas, kartu su dar devyniolika Rusijos sirgalių klubų vadų buvo oficialiai išvarytas iš ES. Prancūzijos teisėsauga perspėjo, kad jis, kartu su savo kolegomis, gali kelti pavojų saugumui ir todėl nėra pageidaujamas šalyje.
UEFA taip pat ėmėsi griežtų priemonių – Rusijos rinktinei buvo skirta lygtinė diskvalifikacija ir 150 tūkst. eurų bauda. Pasikartojus rusų sirgalių išprovokuotoms masinėms muštynėms, šalies rinktinė būtų diskvalifikuota iš turnyro.