Oficialiame Didžiosios Britanijos valdžios puslapyje gov.uk yra pateikiamas patarimų ir gairių sąrašas medikams, ką daryti, išvydus lietuvių kilmės asmenį.
Pagrindiniai patarimai
Siūloma patikrinti, ar visų pacientų skiepų kalendorius atitinka JK imunizacijos taisykles.
Siūloma patikrinti, įskaitant vaikus, ar nėra tuberkuliozės. Pažymima, kad Lietuvoje yra vaistams atsparios tuberkuliozės protrūkis. Visiems naujai atvykusiems migrantams, įskaitant ir vaikus, siūloma atlikti plaučių rentgenogramą.
Visus lytiškai aktyvius asmenis iki 25 metų siūloma ištirti dėl chlamidijų.
Taip pat siūloma įsitikinti, ar pacientas neturi hepatito B rizikos faktorių. Pasiūlyti nėščiosioms pasidaryti hepatito B tyrimą, kiekvieno nėštumo metu. Ypač siūloma atkreipti dėmesį į hepatito C tikimybę, nes Lietuvoje šis susirgimas yra daug dažniau sutinkamas, negu Jungtinėje Karalystėje.
Medikai taip pat lietuvių gali klausti, ar šie planuoja aplankyti artimųjų ir draugų tėvynėje. Taip siekiama informuoti apie galimas rizikas ir vėlesnius patikrinimus.
Britų medikai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, ar pacientas neturi mitybos ir medžiagų apykaitos problemų.
Oficialiame tinklapyje taip pat siūloma atkreipti dėmesį, ar lietuviai neserga vidurių šiltine. Kuri yra įvardinta kaip „pasitaikanti“ Lietuvoje.
Oficialiame ULAC tinklapyje rašoma, kad tai mūsų šalyje yra „retai pasitaikanti liga“, kurią iš egzotiškų kelionių kartais atsiveža mūsų tautiečiai.