Tylų protestą vieno žymiausių XX a. tapytojų Pablo Pikaso muziejuje surengė Barselonos menų mokyklos profesorė Maria Liopis su keliomis savo moksleivėmis. Protestas tylus. Panašu, netrikdantis ir paties muziejaus darbo. Profesorė ir septynios jos mokinės vilki marškinėlius su užrašais apie tai, kad „Pikasas – moterų išnaudotojas“. Užrašuose minima ir Doria Maar – viena iš Pikaso moterų, kuri, manoma, buvo skriaudžiama legendinio menininko. Protesto tikslas – atkreipti dėmesį į Ispanų dailininko požiūrį į moteris, kurių per savo gyvenimą jis turėjo daugybę. Paties Pikaso anūkė savo knygoje yra aprašiusi, kaip jis beširdiškai naudodavosi moterimis, o tuomet jomis atsikratydavo.
Muziejaus Barselonoje vadovai sako davę leidimą šiai akcijai. O kai kurie meno istorikai pripažįsta, kad po dalimi Pikaso moterų paveikslų galėtų būti pateikiama daugiau konteksto.
Improvizuota laidotuvių procesija
O Madride visai kitokie protestai – visame pasaulyje aršiais protestais pagarsėję „Extinction Rebellion“ aktyvistai vakar čia surengė improvizuotą laidotuvių procesiją nešdami gyvūnų figūras.
„Protestuojame prieš „ekocidą“, norime, kad ekologinis genocidas būtų teisiškai pripažintas. „Ekocidas“ tai didelio masto ekosistemos naikinimas. Ir jis vyksta visame pasaulyje. Norime, kad jis būtų pripažintas lygia taip pat, kaip genocidas – nusikaltimai prieš žmogiškumą.“
Protestuotojai užblokavo Madrido Gran Via gatvę ir galiausiai sugulė ant važiuojamosios kelio dalies imituodami nusikaltimo vietą. Tiesa protestuotojai nesipriešino, kai juos šalin traukė policijos pareigūnai.
Šiandien prie jų prisijungė ir Greenpeace organizacijos protestuotojai. Jie užsiropštė ant vieno gražiausių mieste – 17 a. Cibelės fontano ir deivei Cibelei uždėjo improvizuotą deguonies kaukę prijungtą prie dideliame terariume uždaryto augalo. Protestuotojai sako, kad miestuose turėtų būti mažiau pilkos spalvos ir daugiau žalumos. Prie fontano atvykusios tarnybos plakatus ir instaliaciją pašalino.