„Mes tai matome kiekvieną dieną – prieglobsčio Europoje ieškančių žmonių srautas nesibaigia, reikia rasti sprendimų jam sumažinti“, – sakė R.Vėjuonis.
Pasak valstybės vadovo, dabar svarbu įgyvendinti jau priimtus nutarimus dėl Europos pietryčių sienų sutvirtinimo, dėl (migrantų) sugrąžinimo mechanizmo, stabilumo užtikrinimo tose šalyse, iš kurių atvyksta prieglobsčio prašytojai, taip pat dėl reikalavimų, numatytų ES ir Turkijos sutartyje.
„Į visa tai svarbu atsižvelgti tęsiant diskusijas dėl Europos migracijos politikos“, – pridūrė R.Vėjuonis.
Prezidentas dar kartą pabrėžė, kad Latvija yra pasiruošusi vykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus dėl pabėgėlių priėmimo.
„Kalbant apie naujų pabėgėlių priėmimą, Latvijai reikėtų laikytis savanorystės principo. Mes nepritariame privalomų kvotų įvedimui ir labai santūriai vertiname baudų už atsisakymą priimti prieglobsčio prašytojus įvedimą“, – sakė R.Vėjuonis.
Latvija yra įsipareigojusi priimti 776 pabėgėlius.
ES ir Turkijos susitarimas dėl migrantų yra „nevykęs“, sako Madridas
Jose Manuelis Garcia-Margallo sakė, kad nors Madridas pritarė kontroversiškam susitarimui su Ankara, jam liūdna, jog krizės sprendimas priklauso nuo šalies, kuri nėra ES narė.
„Šis susitarimas, kurį pasirašėme su Turkija, yra nevykęs darbas“, – sakė ministras ispanų radijo sočiai COPE.
„Tai, kad Turkija padės mums ir pabėgėliai neplūs masiškai per jūrą, yra gerai, nes anksčiau jie rizikuodavo gyvybėmis, o nusikaltėlių gaujos... pelnydavosi iš jų nelaimės“, – sakė J.M.Garcia- Margallo.
„Tačiau tai nereiškia, kad tai nėra nevykęs susitarimas, ir jis palieka sprendimą trečiosios šalies rankose“, – pridūrė jis.
Pagal susitarimą Turkija sutiko priimti atgal Graikijos salas pasiekusius migrantus mainais į politines paskatas, įskaitant milijardų eurų finansinę pagalbą ir bevizes keliones į Europą jos piliečiams.
Susitarimas su Turkija yra kertinis akmuo ES plane, kuris buvo parengtas siekiant išspręsti krizę, per kurią nuo 2015 metų į Senąjį žemyną atvyko 1,25 mln. sirų, irakiečių, afganų ir kitų migrantų. Nuo kovo į ES plūstančių migrantų srautas pastebimai sumažėjo.
J.M.Garcia-Margallo kritikavo ES pastangas sprendžiant pabėgėlių krizę ir sakė, kad jos „visiškai neadekvačios“, palyginti su tokių šalių, kaip Libanas, kuris priėmė daugiau nei milijoną Sirijos karo pabėgėlių, o šis skaičius sudaro daugiau nei ketvirtadalį visų jo gyventojų.
Ispanijos premjero pareigas einantis Mariano Rajoy sulaukė griežtos įstatymų leidėjų kritikos už tai, kad šalis iki šiol priėmė tik 16-a prieglobsčio prašytojų, nors pagal ES migrantų perskirstymo planą yra įsipareigojusi priimti 16 tūkstančių.