Istoriją apie „baltą Ladą“, kurią parodė per Rusijos valstybinę televiziją, kaip žuvusio sūnaus simbolį, žino turbūt visame pasaulyje. Tačiau yra ir kitų pavyzdžių, kuomet godumas, rodytųsi, aptemdo rusų protus, o viešumoje deklaruojama „didvyriška kova už tėvynę“ virsta valstybės dosniai dalijamų kruvinų rublių dalybomis.
Čiuvašijoje užvirė tikra šeimyninė drama – vieno iš rusų okupantų, kuris jau praėjusių metų kovą buvo nukautas Ukrainoje, motina ir žmona nepasidalija jo asmeninio turto. Ginčai persikėlė į teismus ir žiniasklaidą.
Sulaukusios valstybės „kompensacijos“ už 23-ejų Kirilo Aleksandrovo žūtį fronte abi moterys pasisamdė advokatus kovai dėl okupanto mašinos nuosavybės.
Abi jos jau gavo iš valstybės po 6,7 mln. rublių (apie 87 tūkst. eurų) kompensacijos, tačiau to neužteko – abi užsimanė to paties Aleksandrui priklausiusio „Chevrolet Cruze“ automobilio.
„Mano sūnus žuvo praėjusių metų kovo 9-ąją. Nuo gegužės 3-iosios man prasidėjo naujas karas. Karas su mano sūnaus žmona. Ji gavo 6mln. 700 tūkst. rublių, tiek pat, kiek ir aš, tačiau jai to neužteko. Ji nusprendė dar ir sūnaus automobilį prisiteisti. Automobilis įsigytas santuokos metu, aš to neginčiju, tačiau turėtų būti juk kažkokios žmogiškos vertybės žmonėse“, – į kamerą porino Aleksandro motina Irina.
Maža to, ji apkaltino savo marčią tuo, kad ši tariamai „gaili gautų pinigų net paminklui vyrui“.
Automobilio ji nenorinti atiduoti savo sūnaus našlei dėl to, kad „jie susituokė tik 2021-aisiais, kartu pagyventi nespėjo dėl nuolatinių Aleksandro kelionių“.
Automobilį jis nusipirko 2022-ųjų sausį, likus vos mėnesiui iki plataus masto karo Ukrainoje pradžios. Naujienų portale „PG21“ skelbiama, kad mašiną jis įsigijo už vestuvių metu gautus pinigus, o trūkstamą dalį pasiskolinus iš banko. Pats automobilis liko senelių namuose, o žmona tariamai iš pradžių nepretendavo į jį.
Vėliau marčios ir anytos santykiai subjuro, o pirmoji kreipėsi į teismą dėl teisės į 3/4 automobilio.