• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Islandijos Vyriausybė vakar (gegužės 25 d.) pateikė šalies Parlamentui siūlymą pradėti oficialias derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES). Analitikai spėja, kad stojimo derybos gali trukti apie 12 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės atstovas pareiškė, kad jei parlamentas pritars šiam siūlymui pirmasis derybų etapas prasidės birželio mėnesį.

REKLAMA

Šalies Ministrė Pirmininkė Johanna Sigurdardottir teigė, kad Islandijai gresia daug rimtesnė krizė nei dabartinė.

Anot J.  Sigurdardottir, Islandijai reikia suvaldyti 170 mlrd. Islandijos kronų (apie 1.20 mlrd. eurų) deficitą iki 2013 metų. Tačiau, net jei šalies ekonomika, kaip prognozuojama, ims augti nuo 2010 m. pabaigos, deficitas sumažės tik 70 mlrd kronų.

REKLAMA
REKLAMA

J.  Sigurdardottir, kurios populiarumas laikosi tik jos, kaip tvirtos politikės, reputacijos dėka pareiškė, kad kiekvienam Islandijos gyventojui teks susitaikyti su žymiais šalies biudžeto apkarpymais, siekiant sutvarkyti fiskalinius rodiklius.

Šie perspėjimai nemaža dalimi nukreipti ir į valdančiosios Socialdemokratų partijos koalicijos partnerius – Žaliųjų partiją. J.  Sigurdardottir siekia, kad žalieji, kurie nesutinka pradėti derybų su ES, palaikytų šį siūlymą arba bent jau neprieštarautų jam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekonominė krizė

Kalbos dėl stojimo į ES ir staigų euro įvedimą pasigirdo praėjusiais metais, kai šalyje kilo ekonominė krizė nuo kurios nukentėjo šalies bankai.

Šalies finansų ministras, kartu ir Žaliųjų partijos lyderis, Steingrimuras Sigfussonas pareiškė, kad neprieštaraus siūlymui pradėti derybas su ES. Žiniasklaida jau ėmė teigti, kad pusė šios partijos narių gali balsuoti už derybų pradžią su ES.

REKLAMA

Paprastai stojimo derybos trunka kelis metus, tačiau Islandija, būdama Europos ekonominės erdvės nare ir iš esmės įsivedusi nemažai ES teisės aktų, šias derybas gali užbaigti per 12 mėnesių.

Tačiau šalies visuomenė yra susiskaldžiusi narystės klausimu. Pusė gyventojų pritartų narystei, kita pusė, kuri dirba žvejybos sektoriuje, prieštarautų.

Islandijos žvejybos pramonė baiminasi, kad ES centralizuotai tvarkys šalies žvejybos politiką, o tai gali sumažinti išgaunamos žuvies kiekius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų