Džedoje įsikūrusi organizacija teigė ketinanti pasiųsti pasiuntinius į Afganistaną, pabrėždama „taikos, stabilumo ir nacionalinio susitaikymo“ svarbą.
Padėtį Afganistane ketina apsvarstyti ir kitos tarptautinės organizacijos, įskaitant Didįjį septynetą (G7).
Talibano islamistai pirmą kartą valdžią Afganistane perėmė 1996–2001 metais. Tuo metu jie priglaudė „al Qaeda“ lyderį Osamą bin Ladeną, kurio judėjimas prisiėmė atsakomybę už 2001 metų rugsėjo 11 dienos išpuolius JAV, nusinešusius 3 tūkst. gyvybių.
Vakarų sąjungininkės sulaukė daug kritikos dėl to, kaip elgėsi kilus krizei, kurią simbolizuoja chaotiškos scenos, kai tūkstančiai afganų ir užsieniečių mėgina išvykti iš Kabulo, grupuotei įžengus į šalies sostinę.
Savo pareiškime OIC „paragino būsimą Afganistano vadovybę ir tarptautinę bendruomenę užtikrinti, kad Afganistanas daugiau niekada nebūtų naudojamas kaip teroristų platforma ar prieglobstis ir neleisti ten įsitvirtinti teroristinėms organizacijoms“.
Organizacija taip pat išreiškė nerimą dėl humanitarinės padėties šalyje, augant perkeltų žmonių ir pabėgėlių skaičiams.
OIC „paragino savo valstybes nares, islamo finansines institucijas ir partnerius, veikti greitai suteikiant humanitarinę pagalbą tose srityse, kur jos reikia labiausiai ir skubiausiai“.