Somalio vyriausybinės pajėgos, kurias remia Etiopija, trečiadienį pranešė, kad joms kol kas nepavyko sučiupti islamistų lyderių, kurie slapstosi jau dvi dienos po to, kai apleido savo paskutinę citadelę.
Kenijoje sustiprinus sienų apsaugą, pareigūnai deportavo šimtus Somalio pabėgėlių. Dieną prieš tai iš etiopų sraigtasparnių per klaidą buvo bombarduotos Kenijos pozicijos.
Somalio islamistai ir kovotojai iš užsienio, kuriuos Etiopijos ir Somalio vyriausybės pajėgos po beveik dvi savaites trukusių kovų privertė pasitraukti iš pozicijų, pirmadienį apleido savo paskutinį bastioną - pietinį Kisimajo uostamiestį, bet kol kas išvengė persekiotojų.
"Nesugavome nė vieno, ... bet vis dar juos persekiojame", - sakė informacijos ministras Ali Jama (Alis Džama).
Jis spėjo, kad islamistai, kurie, kaip įtariama, palaiko ryšius su "al Qaeda", galbūt slepiasi tankiame miške ties Kenijos ir Somalio siena, bet tikslios jų buvimo vietos pasakyti negalėjo.
Kisimajo praradimas užbaigė įvykių eigos posūkį, kuris nulėmė islamistų likimą ir kuris gruodžio 20 dieną prasidėjo tiesiogine Etiopijos pajėgų intervencija silpnai laikinajai vyriausybei paremti. Kadangi islamistai birželį užėmė Mogadišą, vyriausybė buvo įsikūrusi Baidojoje, esančioje 250 km į šiaurės vakarus nuo Mogadišo, o dabar ketina vėl persikelti į sostinę.
Tuo tarpu Berlyne turi susitikti tarptautinė grupė, kuri turi aptarti, kaip Europa galėtų padėti atkurti taiką Somalyje.
Premjeras Ali Mohamedas Gedi (Alis Mohamedas Gedis) stengiasi, kad gentys sostinėje Mogadiše atiduotų savo ginklus. Trečiadienis yra antroji 72 valandų termino, per kurį galima savanoriškai atiduoti ginklus, diena.
Valdžia grasina, kad ketvirtadienį pasibaigus šiam terminui ginklai bus paimami jėga. Antradienį jokių ginklų nebuvo atiduota.
Antradienį Somalio vyriausybė paskelbė, kad visiškai kontroliuoja teritorijas, atkovotas iš islamistų padedant Etiopijos pajėgoms.
Kenija, kuri spaudžia vyriausybę ir islamistus atnaujinti taikos derybas, suintensyvino patruliavimą prie savo sienų, kad jos negalėtų kirsti islamistai.
Suirutė Somalyje, kuriame gyvena 10 mln. žmonių, prasidėjo po to, kai 1991 metais buvo nušalintas diktatorius Mohamedas Siadas Barre (Mohamedas Siadas Barė). Šalies teritoriją pasidalijo genčių karo vadai, kurių kai kurie dabar remia vyriausybę.
Analitikai perspėjo, kad šis islamistų pralaimėjimas dar nereiškia Somalį persekiojančių bėdų pabaigos.