• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos žiniasklaida gavo valstybės institucijų vidinio naudojimo informaciją apie tikrąją COVID-19 epidemiologinę situaciją Minske. „Zerkalo“ gauti dokumentai rodo, kad vien per spalio 7-ąją sostinėje buvo užfiksuota daugiau nei 3 tūkst. susirgimo atvejų.

Baltarusijos žiniasklaida gavo valstybės institucijų vidinio naudojimo informaciją apie tikrąją COVID-19 epidemiologinę situaciją Minske. „Zerkalo“ gauti dokumentai rodo, kad vien per spalio 7-ąją sostinėje buvo užfiksuota daugiau nei 3 tūkst. susirgimo atvejų.

REKLAMA

Naujienų portalo kalbinti medikai, susikę kalbėti tik anonimiškai, pasakojo, kad „žmonės guli koridoriuose išstatytose lovose“. Oficialiai Baltarusijoje sergamumas per paskutines 7 dienas siekė apie 1,5 tūkst. atvejų 1 mln. gyventojų. Palyginimui, Lietuvoje šis rodiklis siekia 5,6 tūkst. atvejų. Tačiau oficialūs Baltarusijos duomenys gali neatspindėti realios situacijos dėl įvairių: tiek politinių, tiek ir skirtingo klasifikavimo ar pasyvios diagnostikos priežasčių.

Vienos iš Minsko ligoninių gydytojas papasakojo, kad jaučiamas išaugęs „kovidinių“ pacientų srautas.

„Aš matau, kad dabar užkrėstųjų skaičius yra gerokai didesnis negu pirmosios bangos metu. Ir jų kiekis kuo toliau, tuo labiau auga. Ligoninė užpildyta 105 proc., tokiems pacientams skiriamos visos laisvos vietos. Gydytojams sunkiau dirbti: srautas ir krūviai išaugo, patikrinimų atsirado daugiau. Apsaugos priemonių mums užtenka, o už darbą su koronavirusiniais pacientais sąžiningai moka papildomai“, – paaiškino medikas.

REKLAMA
REKLAMA

Jam antrino ir kitos Minsko ligoninės medikas, taip pat sutikęs kalbėti tik anonimiškai: „Liepą ir rugpjūtį buvo ramu. Kiekvieną dieną mes planavo priiminėti iki 60 žmonių, tačiau kreipdavosi vos pusė suplanuoto skaičiaus. O pradėjus nuo rugsėjo vidurio viskas pasikeitė. Mūsų reanimacijoje yra numatytos 26 vietos, visos jos staigiai buvo užimtos. Būdavo, kad sunkių pacientų net nepavykdavo perkelti į reanimaciją. Mes palikdavome juos su deguonimi (deguonies kauke), ir, dažniausiai, jie mirdavo, – aiškino situaciją sveikatos apsaugos srityje Minsko medikas. – Dabar koronavirusas progresuoja itin greitai. Pavyzdžiui, pacientas patenka su 10 proc. pažeistais plaučiais – jau po poros dienų šis lygis pakyla iki 70-80 proc. Daugeliui žmonių tokiu atveju neatlaiko plaučių audinys, plaučiai paprasčiausiai plyšta“.

REKLAMA

Vienos iš perdarytų į „kovidines“ Minsko srities ligoninių reanimatologas pasakoja, kad net nepaisant išskiriamų papildomų lovų sergantiems koronavirusu, vietų vis tiek neužtenka.

„Pacientai guli koridoriuose, deguonies aparatai užimti, „sunkūs“ gerokai pajaunėję, o iš reanimacijos išrašomi vienetai. Vakcinuotų pacientų iš tiesų mažai, 1-3 proc., – pažymi medikas. – Personalas stipriai perkrautas, iš darbo grįžti kaip išsunktas, kai kurie neišlaiko ir išeina iš darbo. Gydytojų neužtenka“, – cituojamas medikas.

REKLAMA
REKLAMA

Greitosios pagalbos automobilio vairuotoju dirbantis Minsko srities gyventojas „Zerkalo“ taip pat patvirtino, kad praktiškai visą savo darbo laiką gelbėja pacientus nuo COVID-19.

„Kiti iškvietimai, ne infekciniai, gali laukti po dvi ar tris valandas. Per pamainą nuvažiuojame po 550-700 kilometrų, čia yra apie 18-20 iškvietimų. Gydytojų labai trūksta, praktiškai visi dirba po 1,5 pamainos, o daugelis brigadų sukomplektuotos po vieną felčerį vietoje dviejų. Dabar mums netgi leido vietoje antro felčerio imti medicinos seseles“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitokia segregacija ligoninėse: gelbėja jaunus

Panaši situacija ir Baltarusijos regionuose. Kai kuriose Vitebsko ligoninėse atšauktas pacientų priėmimas pagal išankstinį užsirašymą. Kai kurios poliklinikos priverstos dirbti iki 20 ar net 21 valandos.

Vienas Svetlogorsko gydytojas pats susisiekė su „Zerkalo“ redakcija ir papasakojo, kad jau susidūrė su vaikų plaučių uždegimo atvejais, susirgus COVID-19. Daugiausiai ligoninėje guli 50-mečiai ir 60-mečiai, įprastai skyriuje jų būna po 14-16, tačiau medicinos personalo numatyta daugiausiai 12-ai.

REKLAMA

Mediko teigimu, į ligoninę patenka daug žmonių jau sunkios būklės, kuriems būtinas dirbtinis plaučių ventiliavimas, tačiau medikai, dėl įrangos trūkumo, ne visada gali kažkuo padėti.

„Pagyvenusių žmonių su chroniškomis ligomis mes dažnai tiesiog neimame – orientuojamės į jaunus, kuriuos dar galima išgelbėti. Toks rūšiavimas“, – cituojamas medikas „Zerkalo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų