Trijų dienų vizito pradžioje abiejų šalių vyriausybių atstovai pasirašė 14 bendradarbiavimo sutarčių ekonomikos, kultūros ir religijos srityse, pranešė IRNA.
M. Pezeshkianas apibūdino vizitą kaip „intensyvesnio bendradarbiavimo eros pradžią“.
Jis bus pirmasis prezidentas islamo respublikos istorijoje, apsilankęs iš dalies autonominiame Irako kurdų regione šalies šiaurėje.
IRNA pranešime nurodyta, kad nebuvo pasirašytas vienas bendradarbiavimo susitarimas, tačiau neaišku, koks.
Nors pastaraisiais metais Teheranas nuolat didino savo įtaką Irake, įtampa išlieka, ypač dėl JAV pajėgų buvimo Irake.
Irakas taip pat palaiko santykius su Vakarais, priešingai nei Iranas, kurį Vakarai yra izoliavę, o Irano parama Rusijai kare prieš Ukrainą sulaukė papildomų Vakarų sankcijų.
2003 metais nuvertus Irako diktatorių Saddamą Husseiną, Teheranas, padedamas savo Islamo revoliucijos gvardijos korpuso (IRGC), Irake, Sirijoje ir Libane sukūrė sukarintas grupuotes, kurios suformavo sąjungininkų tinklą kovoje su savo aršiausiu priešu Izraeliu.
Teheranas ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl saugumo, susijusio su kurdų separatistais ir opozicinėmis grupuotėmis Irake. Irane gyvena gausi kurdų tautinė mažuma.
Teheranas laiko Iraką svarbiu ekonominiu partneriu ir „vartais į arabų pasaulį“, ir, nepaisant sankcijų, Iranas išlieka svarbiu dujų ir elektros energijos tiekėju.
Pasak pranešimų, Irako ministras pirmininkas Mohammedas al Sudanis ir jo vyriausybė Teherano vardu veda derybas su kitomis arabų šalimis, įskaitant Egiptą, kurių santykiai su Teheranu yra atvėsę.