• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas per 48 valandas pakorė 11 beludžių mažumos atstovų dėl kaltinimų narkotikais, trečiadienį pranešė nevyriausybinė organizacija. 

Iranas per 48 valandas pakorė 11 beludžių mažumos atstovų dėl kaltinimų narkotikais, trečiadienį pranešė nevyriausybinė organizacija. 

REKLAMA

Nuo sekmadienio iki antradienio ryto buvo pakarti devyni Irano beludžiai ir du beludžiai iš kaimyninio Afganistano, pranešė Norvegijoje įsikūrusi organizacija „Iran Human Rights“ (IHR).

IHR taip pat pridūrė, kad liepą iš viso Irane buvo įvykdyta 61 mirties bausmė. Šiais metais šalyje mirties bausmė jau įvykdyta 423 žmonėms.

IHR kaltina Iraną, kad po protestų, kilusių praėjusį rugsėjį dėl 22 metų Mahsos Amini mirties, mirties bausmė naudojama kaip gyventojų bauginimo priemonė. Irano kurdė buvo suimta už tai, kad, kaip įtariama, pažeidė griežtas moterų aprangos taisykles.

IHR teigė, kad nors beludžių mažuma, daugiausia išpažįstanti sunitų islamą, o ne šiizmą, kuris dominuoja Irane, sudaro tik 2–6 proc. gyventojų, maždaug trečdalis mirties bausmių įvykdoma būtent jiems. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuo liepos 30 iki rugpjūčio 1 dienos pagrindiniame Zahedano, Sistano ir Beludžistano provincijos sostinės, kalėjime dėl kaltinimų narkotikais buvo įvykdyta mirties bausmė aštuoniems beludžiams.

REKLAMA

Priduriama, kad liepos 31 dieną rytinės Chorosano provincijos Birdžando kalėjime dėl panašių kaltinimų buvo įvykdyta mirties bausmė kitam beludžiui.

30 metų Mohammadas Arbabas ir 32 metų Asadollah Amini, du beludžių tautybės Afganistano piliečiai, liepos 30 ir 31 dieną buvo slapta nužudyti Zabolo kalėjime Sistano ir Beludžistano provincijoje.

2018 metais, priėmus kovos su narkotikais įstatymo pataisas, Irane smarkiai sumažėjo su narkotikais susijusių egzekucijų skaičius, tačiau nuo 2021 metais jis vėl išaugo.

REKLAMA
REKLAMA

IHR teigė, kad beveik pusė iš 256 asmenų, kuriems 2022 metais įvykdyta mirties bausmė dėl su narkotikais susijusių kaltinimų, buvo beludžių bendruomenės nariai.

Po M. Amini mirties Teherane protestai vyko ir Zahedane, kuriuos paskatino seniai jaučiamas pyktis dėl beludžių mažumos diskriminacijos ir kuriuos iš pradžių išprovokavo įtariamas policijos pareigūno įvykdytas paauglės išprievartavimas.

Teisių gynimo grupės teigia, kad prieš demonstracijas skurdžiausiame Irano regione saugumo pajėgos ėmėsi mirtinų represijų.

Kitos teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ duomenimis, Iranas yra antras pagal egzekucijų skaičių pasaulyje po Kinijos, apie kurią duomenų nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų