Irano Praktinė taryba patvirtino planą, pagal kurį planuojama šalies sostinę perkelti iš Teherano į kitą miestą. Tiesa, kol kas neaišku, ar sostine bus paskelbtas kuris nors kitas miestas, ar bus kuriamas visiškai naujas miestas.
Sostinę iš Teherano raginama iškelti baiminantis, kad miestą gali sugriauti žemės drebėjimas.
„The Guardian“ skelbia, kad idėją perkelti sostinę pasiūlė šalies aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khmanei, o Praktinė taryba tik pritarė jo planui. Teheranas nėra pirmoji Irano sostinė. Per visą šalies istoriją sostinės statusu galėjo džiaugtis ir Išafano, Kazvino, Širazo, Mašdado ir Hamedano miestai. Sostine Teheranas tapo 1795 metais.
XX amžiaus pradžioje Teherane gyveno vos 250 tūkst. žmonių, o dabar čia glaudžiasi jau 12 mln. gyventojų. Miesto infrastruktūra yra smarkiai atgyvenusi, todėl baiminamasi, kad rimtas žemės drebėjimas ją sugriautų.
Planai perkelti sostinę į kitą miestą pirmą kartą pradėti svarstyti dar prieš 20 metų, tačiau rimtai apie tai pradėta kalbėti tik po 2003 metų žemės drebėjimo, nuniokojusio prietrytinį Bamo miestą ir nužudžiusį 40 tūkst. žmonių. Ekspertai perspėja, kad Teheranas yra įskūręs ant mažiausiai 100 tektoninių lūžių, kurių vienas yra bemaž 80 kilometrų ilgio. Teigiama, kad dauguma miesto pastatų neatlaikytų rimtesnio drebėjimo.