Protestai visoje šalyje kilo po to, kai 2022 metų rugsėjo 16 dieną mirus 22 metų Irano kurdei Mahsai Amini, kuri buvo suimta už tai, kad tariamai pažeidė griežtą šalies moterų aprangos kodą.
„Pastarosiomis dienomis Teherano, Alborzo ir Vakarų Azerbaidžano provincijose vienu metu surengtų operacijų metu buvo užpultos kelios teroristų bazės ir komandų namai, suimti 28 minėto teroristų tinklo nariai“, – teigiama ministerijos interneto svetainėje išplatintame pranešime.
„Šie asmenys yra susiję su „Daesh“ („Islamo valstybės“ grupuotės) profesionalia nusikalstama grupuote, o kai kurie iš jų anksčiau yra prisidėję prie takfirų Sirijoje arba veikė Afganistane, Pakistane ir Irako Kurdistano regione“, – pridūrė ministerija.
Šiitų dominuojamame Irane terminas takfiri paprastai reiškia džihadistus arba radikalaus sunitų islamo šalininkus.
Žvalgybos ministerijos duomenimis, vykdant sulaikymo operaciją buvo sužeisti du saugumo darbuotojai ir konfiskuota nemažai bombų, šaunamųjų ginklų, liemenių su sprogmenimis ir ryšių įrangos.
Pranešime priduriama, kad šiais sulaikymais pavyko neutralizuoti sąmokslą, kuriuo buvo siekiama pakenkti saugumui, kurstant riaušes ir demonstracijas per praėjusių metų protestų metines.
Pernai per demonstracijas žuvo šimtai žmonių, įskaitant dešimtis saugumo pajėgų darbuotojų, ir tūkstančiai buvo sulaikyti. Irano pareigūnai protestus pavadino užsienio inicijuotomis riaušėmis
Ketvirtadienį teismas skyrė mirties bausmę Tadžikistano IS nariui, nuteistam už rugpjūčio mėnesį įvykdytą mirtiną šaudymo išpuolį šiitų musulmonų šventykloje.
Išpuolis prieš Šacho Cherago mauzoliejų pietinės Farso provincijos sostinėje Širazo mieste įvyko praėjus mažiau nei metams po masinių šaudynių toje pačioje vietoje, už kurias vėliau atsakomybę prisiėmė IS.