• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas – šalis, dažniausiai kalinanti žurnalistus

Iranas užima pirmą vietą visame pasaulyje pagal įkalintų žurnalistų skaičių, skelbiama naujoje kasmetinėje Tarptautinio žiniasklaidos instituto studijoje. Ataskaitoje rašoma, kad, valdant aukščiausiajam lyderiui ajatolai Ali Khamenei, Iranas įgyvendino vienus iš represyviausių įstatymų laisvo žodžio atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

2009 metais Irane už grotų atsidūrė daugiau nei 100 žurnalistų ir tinklaraščių autorių. Dauguma jų į kalėjimą įmesti po birželio mėnesį vykusių prezidento rinkimų, kai visoje šalyje kilo masiniai protestai.

REKLAMA

„Pasaulio žiniasklaidos laisvės apžvalgos“ vykdantysis redaktorius Anthony Millsas teigia, kad Iranas yra puikus pavyzdys, kaip valdžia, pažabodama nepriklausomą žiniasklaidą, siekia susidoroti su bet kokia opozicija. Jis priduria, kad praėjusiais metais Irane buvo atimtos licencijos iš dalies proreformistiškai nusiteikusių leidinių.

REKLAMA
REKLAMA

Mirtinas darbas

Be to, savo ataskaitoje Tarptautinis žiniasklaidos institutas nuolatos skelbia, kiek žurnalistų visame pasaulyje žuvo per paskutiniuosius metus ir per visą dešimtmetį. 2009 metais, dirbdami savo darbą, buvo nužudyti 110 žurnalistų. Tai – patys kruviniausi metai žurnalistams per paskutiniuosius 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš 735 per paskutiniuosius 10 metų nužudytų žurnalistų net 170 žuvo Irake, kuris pripažintas pačia pavojingiausia darbo vieta žiniasklaidos atstovams.

„Šis dešimtmetis yra skirtingas nuo kitų dėl konfliktų Irake, Afganistane, Somalyje ir Pakistane, kur į žurnalistus buvo taikomasi specialiai“ - teigia A. Millsas.

REKLAMA

Kalbant apie Rusiją, tai ši šalis pagal nužudytų žurnalistų skaičių užėmė 5 vietą visame pasaulyje. Nuo 2000 iki 2009 metų Rusijoje buvo nužudyti 35 žurnalistai, iš kurių 5 gyvybės neteko praėjusiais metais. A. Millsas pastebi, kad Rusijoje, kalbant apie žurnalistų nužudymus, vyrauja tarsi nebaudžiamumo kultūra. Daugumoje atvejų nužudymo organizatoriai ir vykdytojai net nebuvo sugauti.

REKLAMA

Irake situacija gerėja

Tiesa, Tarptautinis žiniasklaidos institutas gali džaiugtis bent tuo, kad gerėja situacija Irake. Vien 2007 metais čia buvo nužudytas 41 žurnalistas. Tuo tarpu praėjusiais metais buvo nužudyti vos 4 žurnalistai. Tačiau A. Millsas skundžiasi, kad problemų su žiniasklaidos laisve Irake vis dar tebėra itin daug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie Centrinę Aziją, daugiausiai kritikos susilaukė tokios žiniasklaidos laisvę varžančios šalys kaip Kazachstanas ar Kirgizija. Šioje šalyje gruodžio viduryje buvo nužudytas opozicijos žurnalistas Genadijus Pavliukas. Tiesa, tai buvo tik vienas iš daugelio smurtinių išpuolių prieš žurnalistus šioje šalyje.

Pakistane, kur didžiąją praėjusių metų dalį Svato slėnyje kovėsi Pakistano kariuomenė ir Talibano sukilėlių pajėgos, per praėjusius metus buvo nužudyti 8 žurnalistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų