• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas planuoja tiekti Rusijai šimtus kovinių bepiločių dronų, kurie bus naudojami Ukrainoje, teigia Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas.

Iranas planuoja tiekti Rusijai šimtus kovinių bepiločių dronų, kurie bus naudojami Ukrainoje, teigia Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas.

REKLAMA

Anot jo, gauta informacija patvirtina, kad nors Rusija vykdo intensyvius bombardavimus Ukrainoje, tai Rusijai kainuoja jos pačios ginkluotę, rašo „The Guardian“.

„Irano vyriausybė ruošiasi pagreitintai aprūpinti Rusiją iki kelių šimtų nepilotuojamų orlaivių [bepiločių dronų], įskaitant ginkluotę galinčius naudoti nepilotuojamus orlaivius“, – teigė J. Sullivanas.

„Mūsų informacija taip pat rodo, kad Iranas ruošiasi apmokyti Rusijos pajėgas naudotis šiais bepiločiais orlaiviais, o pirmieji mokymai turėtų prasidėti jau liepos pradžioje“, – teigė jis.

Anot J. Sullivano, nėra aišku, ar Iranas jau pristatė Rusijai kokius nors bepiločius orlaivius. Jis pažymėjo, kad Irano bepiločius orlaivius naudojo husių sukilėliai Jemene, kad atakuotų Saudo Arabiją.

REKLAMA
REKLAMA

Dronai karo Ukrainoje metu atliko svarbų vaidmenį abiejose pusėse – jie buvo naudojami viskam, pradedant raketų šaudymu per atstumą, bombų mėtymu ir baigiant artilerijos pajėgų ir sausumos kariuomenės žvalgyba.

REKLAMA

Ukrainos pajėgos ypač sėkmingai naudojo Turkijoje pagamintus ginkluotus kovinius bepiločius orlaivius „Bayraktar“, o JAV ir kiti sąjungininkai Kyjivui tiekė daugybę mažesnių tipų bepiločių orlaivių.

„Mūsų požiūriu, mes ir toliau prisidėsime prie veiksmingos Ukrainos gynybos palaikymo ir padėsime ukrainiečiams parodyti, kad Rusijos pastangos bandyti nušluoti Ukrainą nuo žemėlapio negali būti sėkmingos“, – sakė J. Sullivanas.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas. Sekmadienį pranešta, kad ukainiečiai pasitraukė iš Lysyčansko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų