Turėdamas omenyje incidentą, per kurį vandalai padegė ambasadą ir išprovokavo Rijadą nutraukti diplomatinius santykius su Teheranu, A.Khamenei pareiškė, jog „kaip ir anksčiau įvykęs britų ambasados užpuolimas, taip ir šis užpuolimas yra nukreiptas prieš šalį (Iraną) ir islamą“.
Saudo Arabijos užsienio reikalų ministerija sausio pradžioje paskelbė apie mirties bausmę 47 žmonėms, kaltintiems terorizmu. Tarp nuteistųjų atsidūrė ir vienas iš ryškiausių šiitų mažumos atstovų šalyje, šeichas Nimras al Nimras, 2012 metais suimtas dėl masinių neramumų kurstymo kaltinimų.
Pamokslininko egzekucija iššaukė pasipiktinimą šiitų pasaulyje, įskaitant ir Iraną. Šios šalies dvasinis lyderis, didysis ajatola Ali Chamenėjus pareiškė, kad Saudo Arabijos valdovus ištiks neganda dėl šios egzekucijos. „Kankinio pralietas nekaltas kraujas, neišvengiamai, turės tą efektą, ir jau visiškai netrukus saudiečių politikus ištiks Dievo kerštas“, – kalbėjo jis.
Irano parlamentas pasiūlė sumažinti šalies diplomatinių santykių su Saudo Arabija lygį. URM išsiuntė oficialų raštą El Rijadui, kuriame yra išreikštas protestas dėl minėtų veiksmų. Saudo Arabija, atsakydama į Irano protestą, išsikvietė jo ambasadorių ir, pareiškusi, kad pastarųjų reakcija į egzekuciją yra „agresyvi“ bei „grubus kišimasis į šalies reikalus“, paprašė palikti šalį.
Naktį į gruodžio 3-ąją Irano protestuotojai užpuolė Saudo Arabijos ambasadą. Pastate buvo sukeltas gaisras, suniokotos patalpos. Po išpuolio policija sulaikė apie 40 žmonių. Saudo Arabijos diplomatai buvo evakuoti, anot „Al-Arabiya“ duomenų, ambasados darbuotojai jau išvykę į Dubajų.
Britanijos ambasada Teherane buvo užpulta 2011 metais.