Irano parlamentas numato 2008 metų biudžete asignuoti 135 mln. dolerių atominės elektrinės statybai užbaigti ir naujų atominių jėgainių statymo vietoms atrinkti, pranešė valstybinis radijas.
Vakarai nuogąstauja, jog Irano branduolinių projektų tikslas - sukurti atominę bombą, ir reikalauja, kad Iranas nutrauktų urano sodrinimą. Iranas ignoruoja šį reikalavimą, teigdamas, kad jo branduolinė programa yra tik taikaus pobūdžio ir yra skirta pasigaminti daugiau elektros energijos.
Didžiausios pasaulio valstybės veda derybas dėl naujų sankcijų Iranui ir jo branduoliniam sektoriui, kurios papildytų jau priimtąsias gruodį.
"Parlamentas skirs 1,2 trilijono rialų kitų metų biudžete 360 megavatų galingumo atominei elektrinei statyti ir ją užbaigti, taip pat naujų elektrinių statybos vietoms atrinkti", - pranešė Irano radijas.
Nacionalinis biudžetas apima laikotarpį iki 2008 metų kovo.
Anksčiau šį mėnesį Teheranas paskelbė, kad pradeda statyti 360 megavatų galingumo atominę elektrinę, naudodamas savo technologijas.
Iranas, ketvirtoji pagal naftos eksporto dydį pasaulio šalis, pranešė, kad iki 2020 metų nori sukurti atominių elektrinių tinklą, kurio galingumas iš viso siektų 20 tūkstančių megavatų.
Kaip buvo tikimasi, pirmoji Irano tūkstančio megavatų galingumo atominė elektrinė, kurią Bušehre statyti šaliai padeda Rusijos specialistai, bus paleista rugsėjį. Pirmieji kuro šiai elektrinei tiekimai iš Rusijos numatyti kovą.
Tačiau Maskva įspėjo Iraną, kad šios atominės elektrinės statyba gali būti atidėta, kol Teheranas sumokės skolą. Iranas neigia, kad yra skolingas.