Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį, per kurį abi raketos nukrito netoli bazės. Žmonės per šią ataką nenukentėjo ir nebuvo padaryta materialinės žalos.
Jungtinės Valstijos dėl tokių atakų prieš amerikiečių karius ir diplomatus dažnai kaltina su Iranu siejamas irakiečių grupuotes.
Sekmadienį surengtas išpuolis buvo jau 14-asis, nukreiptas prieš Amerikos interesus, įskaitant karius, ambasadą Bagdade ir irakiečių paramos užsienio pajėgoms vilkstines, nuo JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) prisaikdinimo šių metų sausį.
Šios atakos pareikalavo dviejų amerikiečių ir vieno civilis irakiečio gyvybių.
Per vieną iš tų išpuolių taip pat buvo sužeistas kitas irakiečių civilis, dirbęs JAV lėktuvus prižiūrinčioje bendrovėje.
Atsakomybę už tokias operacijas kartais prisiima mažai žinomos grupuotės, kurias ekspertai laiko Irake jau ilgą laiką veikiančių Irano remiamų organizacijų priedanga.
Qaisas al Khazali (Kaisas Chazalis), įtakingas veikėjas valstybės remiamoje proiranietiškoje sukarintoje organizacijoje „Hashed al Shaabi“, neseniai pareiškė, jog atakas vykdo „pasipriešinimo judėjimas“ ir kad tokių išpuolių ketinama rengti dar dažniau, nebent „JAV išvestų visas savo karines pajėgas iš Irako teritorijos“.
Minėta bazė buvo apšaudyta raketomis Vašingtonui ruošiantis pradėti strateginį dialogą su ministro pirmininko Mustafos al Kadhemi (Mustafos Kazemio), kuriam ne kartą grasino proiranietiškos grupuotės, vyriausybe.
M. Kadhemi laukia sudėtinga užduotis: suderinti kaimyninio Irano ir JAV – labai į Irako politiką įsitraukusių nesutaikomų priešų – interesus.