Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai neturėdami kreditinių kortelių, su kuriomis galima atsiskaityti už paslaugas ar prekes internetu, užkimba ant sukčių kabliuko. Interneto parduotuvės Shop.Anglija.lt atstovas Laurynas Grainys pasakoja, kad net internete galima rasti forumų, kuriuose siūlomi vogti bankų kortelių duomenys. Lengvatikiai susisiekia su tokias paslaugas siūlančiais sukčiais, o pastarieji mielai perveda pinigus internetu ir iš aukų pasiima mokestį grynaisiais. Tokiu atveju asmeniui, pakliuvusiam į tokias pinkles ir vėliau sučiuptam policijos, Didžiojoje Britanijoje gresia baudžiamoji atsakomybė.
Anglija.lt bendrasavininkas taip pat pastebi, kad su šia problema susiduria ir Didžiojoje Britanijoje dirbantys verslininkai – kol pavogtos banko kortelės ar jos duomenų savininkas pastebi, kad iš jo sąskaitos buvo vykdomos operacijos, verslininkai, gavę pinigus, dažnai jau būna suteikę paslaugą arba pristatę prekes. Nors nukentėjęs banko kortelės savininkas vėliau kreipiasi į bankus ir informuoja apie nusikaltimą, tačiau verslininkai vis tiek patiria nuostolių, kadangi bankų atstovai reikalauja verslininkų grąžinti pinigus. „Pavyzdžiui, žmogus eidamas gatve rado pamestą kreditinę kortelę. Su ja galima lengvai atsiskaityti internetu. Bankų sistema, prieš atliekant operaciją, dažnai nepatikrina net kortelės savininko adreso. Taigi pinigus dažniausiai praranda paslaugas ar prekes internete parduodantys verslininkai. Neberasdami būdų, kaip apsisaugoti nuo tokių sukčių, mes patys pasidarėme, kad mūsų sistema tikrintų, ar sutampa kortelės duomenys su kortelės registracijos adresu,“ – kaip su sukčiais Didžiojoje Britanijoje kovoja lietuviai verslininkai pasakoja portalo Anglija.lt bendrasavininkas L. Grainys.
Lietuvoje veikiančio „Danske Bank“ mokėjimo kortelių skyriaus vadovas Robertas Urbonavičius sako, kad atsiskaitant mokėjimo kortelėmis interneto parduotuvėse nurodomi tik operacijos įvykdymui reikalingi duomenys. Bankai neturi galimybės atpažinti, ar duomenis nurodė kortelės savininkas, ar vogtais duomenimis pasinaudojo kitas asmuo. „Siekdami apsaugoti klientų lėšas ir internetinius atsiskaitymus padaryti saugiais, bankas yra įdiegęs Tarptautinių mokėjimo kortelių organizacijų „MasterCard“ ir „VISA“ saugių atsiskaitymų internetu saugumo įrankį, padedantį apsisaugoti nuo neteisėtų mokėjimo kortelių panaudojimo. Siekiant nustatyti kliento tapatybę, šis įrankis pirkimo operacijos metu kliento reikalauja įvesti jo paties susikurtą ir tik jam žinomą saugos kodą. Neteisingai suvedus saugos kodą, mokėjimas nėra patvirtinamas ir pinigai iš sąskaitos nenuskaičiuojami“, – sako R. Urbonavičius.
Specialistai pataria internete prekiaujantiems verslininkams patiems kaip įmanoma labiau tikrinti pirkėjo duomenis. Antraip, išsiuntus prekes vagiui, pinigai bus prarasti. Nors šie reiškiniai nėra toleruojami, bandoma juos išaiškinti, tačiau statistika rodo, jog tai kova su vėjo malūnais.