Ugnikalnis Indonezijoje išsiveržė ankstų antradienio rytą. Į orą pakilo net 6 kilometrų aukščio dūmų ir pelenų debesis.
Šalies geologijos ir vulkanologijos tyrimų agentūra perspėjo žmones nesiartinti prie vulkano 3 kilometrų spinduliu. Tekanti lava ir kitos išsiveržusios ugnikalnio medžiagos gali kelti rimtų pavojų.
Pranešama, kad ugnikalnio išsiveržimas truko beveik 8 minutes. Pelenai ir smėlis apdengė Javos salos, Solo ir Džogjakarta miestų apylinkių gyventojus. Žmonės pasakoja, kad ugnikalnio išsiveržimą girdėjo net už 30 kilometrų nuo įvykio epicentro.
Uždarytas oro uostas
Ugnikalnius stebinti institucija siunčia pavojaus perspėjimą, kuris ragina valdžios atstovus imtis veiksmų ir uždaryti tarptautinį Solo oro uostą, esanti maždaug už 40 kilometrų nuo ugnikalnio. Oro uosto atstovai praneša, kad jau atšaukti keturi skrydžiai.
„Mes deriname veiksmus su valdžios institucijomis, stebėdami vulkaninių pelenų judėjimo poveikį skrydžiams“, – sake atstovas.
Beveik 3 kilometrų aukščio Merapio ugnikalnis yra ne tik populiarus turistų traukos taškas, tačiau naudingas ir ūkininkams. Jie derlingą ugnikalnio šlaitų dirvą naudoja žemdirbystei.
Paskutinis ugnikalnio išsiveržimas užfiksuotas dar 2010 metais nusinešė virš 300 gyvybių. Indonezijoje dabar yra beveik 130 aktyvių ugnikalnių. Šalyje žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai žmonių nebestebina, nes valstybės geografinė padėtis – Ramiojo vandenynos „ugnies žiede – kur susiduria tektoninės plokštės.