„Aš paprasčiausiai atsidariau „Photoshop“ ir pakeičiau datą, – „Motherboard“ cituojamas žmogus, falsifikavęs neigiamus Covid-19 testo rezultatus net ne sau, bet ir grupei savo draugų. – Įdomu, kad dokumentas (testo rezultatas) buvo prancūzų kalba, o jie (draugai, red. past.) buvo Švedijoje tą dieną, kai testas buvo tariamai atliktas, tačiau niekam tas neužkliuvo“.
Kitas keleivis, kuris vyko atostogauti į Pietų Europą, pakeitė anksčiau atlikto datą „Paint“ programa – tiesiog įrašė tinkamą datą, kuri atitiko reikalavimus.
Klastotės yra baudžiamasis nusikaltimas JAV, tačiau abu šiuos pavyzdžiuose minėti asmenis patvirtino, kad jiems pavyko išvengti bausmės už nusikaltimą. Tiesa, kitiems ne taip sekasi: šių metų sausį Kroatijos policija sulaikė 45 asmenis dėl melagingų PGR testų – jeigu juos pripažins kaltais, jiems grės netgi ir įkalinimas iki 3 metų.
Neseniai buvo sulaikyta ir 17-metė iš Nyderlandų, kuri su savimi turėjo padirbtą Covid-19 testą keliaujant iš vienos šalies į kitą, rašoma „The New York Times“.
Keleiviai teisinasi ir skundžiasi, kad testai brangiai kainuoja, padirbinėti testų rezultatus jie ryžtasi dėl to, kad negerbia įvestų taisyklių ir nenori „mokėti pinigų šiaip sau“.
„Taip, motyvas, iš esmės, yra sutaupyti pinigų, – pareiškė vienas iš padirbusiųjų testą asmenų, pripažinęs, kad „jaučia kažkiek baimę dėl galimų pasekmių“. – Tačiau, aš vis tiek galvoju, kad dauguma oro uostų darbuotojų nėra labai nusiteikę ieškoti tokio pobūdžio sukčiavimo apraiškų“.