Indijos televizijos NDTV duomenimis, Indijos karinės oro pajėgos mūšio metu panaudojo 8 naikintuvus – keturis Su-30MKI, du modernizuotus „Dassault Mirage 2000“ ir du „MiG-21“. Vienas iš pastarųjų buvo numuštas mūšio metu, tai oficialiai pripažino Indijos atstovai.
Pakistanas į orą pakėlė 24 lėktuvus, tarp kurių buvo aštuoni F-16, keturi „Dassault Mirage III“ ir keturi „JF-17 Thunder“ – šiuolaikinės konstrukcijos kinų-pakistaniečių bendros gamybos šturmo lėktuvai.
NDTV pažymima, kad aštuoni likę lėktuvai sudarė palydą ir aktyviuose kovos veiksmuose nedalyvavo.
Pranešama, kad indų lakūnai pradėjo pakistaniečių lėktuvų persekiojimą po to, kai šie bombardavo teritoriją netoli karinių objektų Kašmyre. Indų grupės vadas Abhinandanas Varthamanas atakavo vieną pakistaniečių F-16, panaudojęs prieš jį raketą R-73, tačiau jo MiG-21 tuo pat metu buvo pamuštas raketa AIM-120 AMRAAM, kuris gali būti ir F-16 ginkluotėje. A. Varthamanas katapultavosi ir buvo sulaikytas pakistaniečių pajėgų. Pastarieji žadėjo grąžinti jį Indijai pirmadienį.
Indijos atstovai, nepateikdami išsamesnių detalių, pareiškė, kad šalies aviacija numušė vieną Pakistano naikintuvą. Indijos žiniasklaida rašė, kad buvo numuštas naikintuvas F-16, tačiau Pakistanas tai neigia, tikindamas, kad vasario 27-ąją ši karinė technika į orą nebuvo pakelta.
Oro mūšis ir po jo sekusi karinė konflikto eskalacija įvyko po to, kai Indijos aviacija smogė Pakistano kontroliuojamoje Kašmyro teritorijoje įsikūrusiems smogikams. Grupuotė „Jaish-e-muhammad“ anksčiau prisiėmė atsakomybę dėl vasario 14-ąją Džamu ir Kašmyro regionuose įvykdytų teroro išpuolių, kurių metu žuvo 45 žmonės.