Studentas protestuotojas, kuris yra kaltinamas praeitą pirmadienį metęs batą į Kembridžo universitete kalbą sakiusį Kinijos premjerą Wen Jiabao (Ven Dziabao), antradienį nepripažino savo kaltės dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o jo bylos svarstymas buvo atidėtas iki kovo 10 dienos.
Kembridžo universitete studijuojantis 27 metų studentas iš Vokietijos Martinas Jahnke (Martinas Jankė) Kembridžo magistrato teisme tepasakė savo vardą ir adresą, taip pat įteikė kaltės nepripažinimo pareiškimą.
Studentas kaltinamas „grasinamai, šiurkščiai arba įžeidžiamai kalbėjęs arba elgęsis, siekiant įbauginti arba išprovokuoti smurtą“. Už tokį nusižengimą gresia įkalinimas iki šešių mėnesių ir 5 tūkst. svarų (apie 19,9 tūkst. litų) bauda.
Wen Jiabao Kembridžo universitete kalbėjo apie Kinijos vaidmenį globalizuotame pasaulyje, kai M.Jahnke jį pertraukė, sušukęs „Tai skandalas!“, ir pavadino premjerą diktatoriumi. Tada studentas metė į politiką sportbatį, kuris praskriejo maždaug už metro nuo Wen Jiabao.
Šį incidentą Pekinas pavadino „nepakenčiamu“.
Tačiau Kinijos ambasadorius prie Didžiosios Britanijos anksčiau sakė, kad Kembridžo universitetas turėtų leisti M.Jahnke tęsti studijas.
„Norėčiau perduoti premjero Wen Jiabao žinią: švietimas yra geriausia pagalba jaunam studentui, - ambasadoriaus Fu Yingo (Fu Jingo) pareiškimas buvo cituojamas savaitgalį Kinijos URM tinklalapyje publikuotuose komentaruose. - Tikimasi, kad universitetas suteiks šiam studentui galimybę tęsti studijas... Pasak vienos kiniškos patarlės, jaunuoliui galimybė ištaisyti savo klaidas yra vertingesnė už auksą“.
M.Jahnke prestižiniame britų universitete atlieka sunkių ligų, tokių kaip diabetas, išsėtinė sklerozė ir artritas, svarbius genetinius tyrimus.
Fu Yingas nurodė, jog Kinijai tapo žinoma apie M.Jahnke parašytą atsiprašymo laišką, todėl Pekinas nusprendė būti atlaidesnis.
Fu Yingas pareiškė, kad M.Jahnke „stokoja žinių apie Kiniją“.
„Tikimasi, kad šis studentas suvoks savo klaidą pasistengs suprasti tikrąją besivystančią Kiniją“, - pridūrė ambasadorius.