Netikėtai kaip galima alternatyva į Europos Komisijos (EK) vadovus prancūzų spaudoje iškilo premjero Francois Fillono pavardė.
Prancūzijos ministro pirmininko Francois Fillono aplinkos žmonės dar labiau pakurstė nepasitenkinimą Jose Manuelio Barroso siekiu antrą kadenciją išlikti EK vadovu, pareiškę, jog šį darbą galėtų atlikti ir F.Fillonas.
Prancūzijos ministrų kabineto narys, kalbėjęs anonimiškai, dienraščiui "Le Monde" sakė, kad premjeras pasirengęs stoti prie EK vairo, jei Europos Parlamento (EP) nariai nepatvirtins J.M.Barroso.
"F.Fillonas neatmeta spėjimo, kad J.M.Barroso laukia nesėkmė, - sakė ministras. - Tai nėra beprotiška mintis, nors ir mažai tikėtina praktikoje."
Prancūzų dienraštis taip pat citavo prezidentui Nicolas Sarkozy artimą asmenį ir aukšto rango diplomatą, sakiusį, jog J.M.Barroso galimybė laimėti balsavimą - 70 procentų.
Pats premjeras F.Fillonas atsiribojo nuo šios publikacijos ir visų pareiškimų raštu išplatinęs savo besąlygišką paramą J.M.Barroso. Vis dėlto šiame savo pareiškime jis nė žodžio nepasakė apie tai, jog pats atsisako kandidatuoti į šias aukštas pareigas Briuselyje.
Kaip tik šiomis dienomis J.M.Barroso suaktyvino pastangas sutelkti savo šalininkus EP, nes šią savaitę parlamentarai spręs, ar balsuos dėl jo kandidatūros rugsėjo 16 dieną.
Birželį Europos Sąjungos vadovai, tarp jų ir N.Sarkozy, visais balsais pritarė J.M.Barroso pakartotiniam paskyrimui. Tačiau Prancūzijos prezidentas žaidė dvigubą žaidimą: jis sakė "mylįs" portugalą J.M.Barroso, bet rekomendavo jo neskirti prieš Airijos referendumą dėl Lisabonos sutarties.
F.Fillonas yra vienintelė minima galima centro dešiniųjų alternatyva J.M.Barroso. "Le Monde" gyrė gerą jo anglų kalbą ir ekonomikos išmanymą.
Aršiausias J.M.Barroso priešininkas EP vokiečių žaliųjų atstovas Danielis Cohn-Benditas tikina, kad EK vadovo darbui geriausiai tiktų jo kolega žaliasis, buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras Joschka Fischeris.