• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas trečiadienį susitikęs su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen pažadėjo atkurti gerus ryšius su Briuseliu.

Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas trečiadienį susitikęs su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen pažadėjo atkurti gerus ryšius su Briuseliu.

REKLAMA

Buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas siekia tapti naujuoju Lenkijos ministru pirmininku po to, kai jo liberalioji koalicija laimėjo parlamentinę daugumą prieš valdančiąją populistinę partiją „Teisė ir teisingumas“ (PiS).

Per aštuonerius PiS dominavimo metus Lenkijos santykiai su Europos Sąjungos institucijomis smarkiai pablogėjo. Briuselio nuomone, Varšuva per tą laiką vis labiau traukėsi nuo demokratijos.

Rinkimų kampanijos metu D. Tuskas žadėjo atnaujinti ryšius ir atblokuoti 35 mlrd. eurų ES lėšų, įšaldytų dėl nesutarimų dėl teismų reformų Lenkijoje.

„Šis šiandieninis tikslas yra atkurti mano šalies pozicijas Europoje ir sustiprinti visą ES“, – Briuselyje sakė D. Tuskas bei tvirtino, kad jo tautiečiai parodė, „jog antidemokratinis ir antieuropietiškas režimas nebūtinai turi būti tendencija, kad tai tik sezoniniai neramumai“.

REKLAMA
REKLAMA

„Didžiuojuosi, kad esu lenkas ir europietis“, – kalbėjo jis.

U. von der Leyen savo ruožtu teigė, kad spalio 15 dieną Lenkijoje vykusiuose rinkimuose dalyvavęs rekordinis rinkėjų skaičius dar kartą parodė, kad lenkai yra tvirtai prisirišę prie demokratijos.

REKLAMA

„Žinau, kad su Donaldu Tusku rasime daug bendrų sąlyčio taškų“ – nuo gynybos iki švariųjų technologijų ir demokratijos, sakė ji.

D. Tusko vizitas vyksta tuo metu, kai liberalioji opozicija ragina Lenkijos konservatyvųjį prezidentą Andrzejų Dudą (Andžejų Dudą) pavesti jai suformuoti naują vyriausybę.

PiS šio mėnesio balsavime iškovojo pirmąją vietą, tačiau nesurinko parlamentinės daugumos ir turi mažai galimybių sudaryti koaliciją.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį A. Duda, kuris yra PiS sąjungininkas, pradėjo susitikimus su partijų lyderiais, kad nuspręstų, kieno prašys formuoti vyriausybę.

Po tikėtinos D. Tusko pergalės rinkimuose Briuselis lengviau atsikvėpė.

Lenkija aštuonerius metus aktyviai priešinosi ES pastangoms pertvarkyti bloko migracijos ir prieglobsčio politiką, bandant tarp visų valstybių narių paskirstyti atsakomybę už prieglobsčio prašytojų priėmimą arba prisidėjimą prie jų priėmimo, kad būtų sumažintas spaudimas vadinamosioms priešakinėms ES šalims, į kurias migrantai plūsta pirmiausiai.

Šalis taip pat griežtai pasipriešino Briuselio pastangoms užtikrinti, kad būtų laikomasi Europos teisinės valstybės standartų, ypač kai kalbama apie teisėjų nepriklausomumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų