• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hondūro moterų kalėjime, kilus susirėmimams tarp konkuruojančių gaujų, antradienį žuvo mažiausiai 41 žmogus, pranešė policija naujienų agentūrai AFP.

Hondūro moterų kalėjime, kilus susirėmimams tarp konkuruojančių gaujų, antradienį žuvo mažiausiai 41 žmogus, pranešė policija naujienų agentūrai AFP.

REKLAMA

Pasak policijos atstovo spaudai Edgardo Barahonos, smurto protrūkis įvyko kalėjime maždaug už 25 km į šiaurę nuo sostinės Tegusigalpos. Preliminariais duomenimis, žuvo 41 moteris, nors nebuvo aišku, ar visos jos buvo kalinės.

Pasak kalinių šeimos nariams atstovaujančios Delmos Ordonez (Delmos Ordones), vienos gaujos narės įsiveržė į priešiškos grupės kamerą ir ją padegė.

Žiniasklaidai ji pasakojo, kad ši kalėjimo dalis buvo visiškai sugriauta.

Tamaroje įsikūrusiose pataisos įstaigoje buvo laikoma apie 900 kalinių, sakė D. Ordonez.

Saugumo ministro pavaduotoja Julissa Villanueva savo „Twitter“ paskyroje pažadėjo griežtai reaguoti į smurtą ir paskelbė nepaprastąją padėtį bei „neatidėliotiną ugniagesių, policijos ir kariuomenės įsikišimą“.

Hondūras – korupcijos ir gaujų, įsiskverbusių net į aukščiausius valdžios sluoksnius, krečiama šalis.

Kartu su kaimyninėmis šalimis, Salvadoru ir Gvatemala, Hondūras sudaro vadinamąjį Centrinės Amerikos „mirties trikampį“, kurį siaubia žudikų gaujos, vadinamos „Maras“, kontroliuojančios prekybą narkotikais ir organizuotą nusikalstamumą.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos narkotikais grupuotės ir gaujų nariai didžiąja dalimi yra atsakingi už sparčiai didėjantį žmogžudysčių skaičių Hondūre, kuris pernai siekė 40 žmogžudysčių 100 000 gyventojų ir buvo keturis kartus didesnis už pasaulio vidurkį.

REKLAMA

Daugelis jaunų žmonių prarado viltį dėl geresnės ateities gimtinėje ir galvoja tik apie migraciją į Jungtines Valstijas.

„Narkotikų valstybė“

Hondūras yra pagrindinė Kolumbijos kokaino ir kitų narkotikų, daugiausia gabenamų į Jungtines Valstijas, tranzito šalis.

Buvęs Hondūro prezidentas Juanas Orlando Hernandezas 2022 metų balandį buvo išduotas Jungtinėms Valstijoms dėl kaltinimų, susijusių su narkotikais – praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai jo brolis Tony Niujorke buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

REKLAMA
REKLAMA

JAV prokurorai teigia, kad J. O. Hernandezas pavertė Hondūrą „narkotikų valstybe“, į prekybą narkotikais įtraukęs kariuomenę, policiją ir civilius gyventojus.

Pernai gegužę buvęs nacionalinės policijos vadas Juanas Carlosas Bonilla (Chuanas Karlosas Bonilja) taip pat buvo iškviestas į Jungtines Valstijas stoti prieš teismą už tai, kad, kaip įtariama, savo viršininko J. O. Hernandezo vardu prižiūrėjo prekybos narkotikais operacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujoji šalies prezidentė, kairiųjų pažiūrų Xiomara Castro (Siomara Kastro) pažadėjo kovoti su nusikalstamomis gaujomis ir pernai laikinai panaikino tam tikras konstitucines garantijas, kad policija galėtų atlikti areštus be orderių.

X. Castro teigė, kad vienas iš represijų tikslų – pažaboti gaujų vykdomą turto prievartavimą, kurį ji apibūdino kaip „vieną iš pagrindinių migracijos ir mažų bei vidutinių įmonių uždarymo priežasčių“ Hondūre.

Kaimyniniame Salvadore prezidentas Nayibas Bukele (Najibas Bukelė) vadovauja karui su gaujomis, per kurį iki šiol suimta daugiau kaip 60 000 įtariamų gaujų narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų