1. Suprême NTM
Prieš suvaidindamas teisingą policininką viename filme, Joey Starras buvo agresyvaus hiphopo atlikėjas. Jo tekstai buvo kupini pykčio ir neapykantos Prancūzijos teismams ir policijai. Atlikėjas pasižymėjo ir koncertuose. Ypač prisimenamas 1995 metų įvykis, kai organizacija „SOS Racisme“ Tulone surengė protestą prieš tai, kad „Nacionalinio fronto“ atstovas buvo išrinktas miesto meru. Joey tiesiogiai įžeidė policininkus per savo pasirodymą – atliko itin piktą dainą „Police“. Jis buvo nuteistas 3 metų laisvės atėmimo bausme, bet vėliau pateikė skundą ir išsigelbėjo vos su 2 mėnesiais kalėjimo ir 50 tūkstančių frankų bauda.
2. Ardor de Estomago
Ši pankų trijulė gerokai „apvarė“ Ispanijos karalių Chuaną Carlosą dainoje „Una Historia Real“ 2009 metų festivalyje. Daina pripažinta įžeidžiančia, o grupei teko sumokėti 900 eurų baudą. Nors bauda nebuvo itin didelė, niekas daugiau nebedrįso karaliaus vadinti „kalės vaiku“.
3. Sniper
Prancūzijos palyginimas su „šliundra“ sukėlė vidaus reikalų ministro pasipiktinimą. Šį postą tuo metu užėmė ne kas kitas, o Nicolas Sarkozy. Jis grupės „Sniper“ narius pavadino „chuliganais, kurie šmeižia Prancūziją“. Galiausiai teismas nusprendė nebausti muzikantų.
4. Matmatah
2000 metais keltų roko atlikėjai „Matmath“ stojo prieš teismą dėl dainų „Apologize“ ir „Lambé An Dro“ tekstų, kuriuose buvo šlovinamas marihuanos rūkymas. Kiekvienam iš atlikėjų teko sumokėti 15 tūkstančių frankų baudą. Nuo 2007 metų grupė minėtų dainų nebeatlieka.
5. Sex Pistols
Skandalingieji britų pankrokeriai pagarsėjo daugybe skandalų, bet didžiausias jų buvo grupės kūrinys „God Save the Queen“, kurios taikiniu tapo pati Didžiosios Britanijos karalienė.
6. Gorgoroth
Juodasis metalas sunkiai sutarė su Šiaurės Europa, ypač su Norvegija. Vis dėlto grupės „Gorgoroth“ satanistai sugebėjo savo skandalingą muziką nukreipti sėkmingu finansiniu keliu. Tačiau finansinė sėkmė tik paskatino grupę imtis dar didesnių provokacijų. Kulminacija tapo grupės koncertas Krokuvoje, popiežiaus Jono Pauliaus II gimtajame mieste: keturi apsinuoginę vyrai ant scenos buvo nukryžiuoti, šalia kabojo avių galvos ir baseinas su gyvūnų krauju. „Gorgoroth“ muzikantai buvo paduoti į teismą, bet nuteisti nebuvo. Atsakyti už grupės veiksmus teko koncerto organizatoriams.
7. Burzum
Dar vieni norvegų metalistai, tiksliau, kertinė jų figūra – Vargas Vikernesas. Įtakingasis muzikantas padegė keturias senovinės Norvegijos bažnyčias, nužudė grupės „Mayhem“ narį Euronymousą. Kaip ir Andersas Breivikas, jis gavo 21 metų kalėjimo. Tačiau vėliau bausmė buvo sutrumpinta iki 16 metų. Metai kalėjime turbūt paveikė V. Vikernesą – išėjęs į laisvę, jis iš karto pradėjo domėtis neonacizmu.
8. Monsieur R
Dar vienas prancūzų reperis, išdrįsęs savo šalį palyginti su Trečiuoju Reichu ir prostitute. Kartu „Monsieur R“ Prancūzijos musulmonų bendruomenę palygino su 1940-ųjų metų žydais. Daina sukėlė tikrą pasipiktinimą. Atlikėjo dar laukia teismai.