Hitleris pergyveno Staliną devyneriais metais. Kaip rašo „Комсомольская правда“, cituodama D. Britanijos istorikus, Hitleris išliko gyvas Antrojo pasaulinio karo pabaigoje.
Du D. Britanijos istorikai mano, kad 1945 m. sovietams šturmuojant Berlyną, A. Hitleris ir jo mylimoji pabėgo iš Reicho kanceliarijos komplekso slaptu tuneliu.
A. Hitlerio ir E. Braun vietą užėmė dubleriai, kurie ir nusižudė bunkeryje.
Tikrąjį diktatorių su mylimąją lėktuvu evakuavo į Daniją, iš ten jie skrido į Liubeko priemiestyje įsikūrusią aviacijos bazę, teigia tyrinėtojai savo knygoje.
Rašoma, kad iš Liubeko vokišku lėktuvu Ju52 jie buvo nuskraidinti į Ispanijos miestą Reusą, esantį netoli Barselonos.
Ispanijos diktatorius Hitleriui neva suteikė savo šalies oro pajėgų lėktuvą. Iš Ispanijos juos nuskraidino į Kanarus. Salose jie neva persėdo į povandeninį laivą. Istorikai mano, kad taip jie pasiekė Argentiną.
Tyrinėtojų teigimu, A. Hitlerio pabėgimo planą dar 1943 m. sugalvojo vienas įtakingiausių nacių partijos atstovų M. Bormanas.
Istorikų teigimu, JAV tarnybos žinojo apie Hitlerio pabėgimą, tačiau joms reikėjo priėjimo prie nacistinės Vokietijos paslapčių, todėl jos tai toleravo. Be to, A. Hitleris amerikiečiams gausiai atsilygino už galimybę pabėgti.
Teigiama, kad A. Hitleris mirė 1962 m. mažame Argentinos miestelyje.
Istorikai taip pat teigia, kad A. Hitleris su mylimąją turėjo dvi dukteris.
Istorikai remiasi pasakojimai įvairių asmenų, neva susijusių su Hitleriu. tačiau jų kolegos tokius tyrimus vertina skeptiškai.