Didžiuliam ženklui buvo panaudota apie 3 tūkst. ryškiai oranžinių gelbėjimosi liemenių, kurios buvo išdėliotos ant kalvos šlaito prie 10 km pločio sąsiaurio tarp Lesbo šiaurinių krantų ir Turkijos pakrantės, sakoma žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ tinklalapyje.
Šitą ženklą sausio 1-ąją sukūrė apie 100 savanorių iš organizacijų „Greenpeace“, „Gydytojai be sienų“ (MSF), „Sea-Watch“ ir Olandijos pabėgėlių laivų fondo, taip pat vietos bendruomenės grupės „Starfish“.
Pasidarbuota „Naujųjų metų dieną, kad 2016-ieji būtų sutikti su vilties žinia“, sakė naujienų agentūrai AFP „Greenpeace“ atstovas Florianas Schulzas (Florianas Šulcas), pridūręs, kad šitas didžiulis simbolis buvo sudėliotas per 3–4 valandas.
Tačiau vėliau jis buvo pašalintas, nes grupė neturėjo leidimo jo ten palikti.
„Neturėjome leidimo palikti tą ženklą ant kalvų, todėl jį išardėme ir išvalėme sąvartyną“, – aiškino F.Schulzas.
Kaip rodo Jungtinių Tautų duomenys, per pastaruosius metus vien į Lesbo salą atvyko per pusė milijono žmonių, perplaukusių Egėjo jūrą. Jie sudarė beveik 60 proc. iš maždaug 580 tūkst. pabėgėlių, pasiekusių Graikijos teritoriją laivais ir valtimis 2015 metais.
Didžioji dauguma tų žmonių buvo pabėgėliai iš karo ir smurto krečiamos Sirijos, Afganistano bei Irako. Atvykėliai savo panaudotas gelbėjimosi liemenes dažniausiai išmesdavo netoli Molivo kaimo, nurodė „Greenpeace“.