Kairiųjų blokas „Syriza“, kuris yra antras pagal dydį parlamente, derybose nedalyvavo, nes, kaip patys teigia, negali pritarti griežtoms taupymo priemonėms. Blokas nesutinka su Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo Graikijai iškeltoms sąlygoms dėl naujo paramos paketo. Norėdama gauti finansinę paramą Graikija turi dar labiau apkarpyti išlaidas.
Demokratinės kairės partija, kuri su keliais savo turimais mandatais galėtų sutvirtinti daugumos vyriausybę, pareiškė, kad nedalyvaus koalicijoje, jei joje bus „Syriza“.
Visos keturios partijos dalyvaus derybose antradienį, vietos žiniasklaida skelbia, kad taip pat prisijungs Graikijos nepriklausoma partija. Tai reiškia, kad derybose dėl vyriausybės formavimo nedalyvaus tik Komunistų partija ir kraštutinių dešiniųjų „Auksinė aušra“.
Prezidentas Karolosas Papouliasas siūlė sudaryti technokratų vyriausybę, kurioje būtų „pasižymėję žmonės ir politikai“. Bet dauguma graikų jau nepatenkinti tuo, kad K. Papouliasas buvo paskirtas, o ne išrinktas prezidentu. „Syriza“ ir Demokratinės kairės partijos siūlymui sudaryti technokratų vyriausybę nepritaria, o „Pasok“ vadovas Evangelosas Venizelosas sakė, kad nemano, jog pavyks susitarti.
Jei nepavyks suformuoti vyriausybės, teks rengti naujus rinkimus. Dėl naujų rinkimų baiminamasi todėl, kad juos laimėti gali taupymo priemonėms besipriešinančios partijos. Taupymo priemonės yra sąlyga, kurią ES iškėlė Graikijai mainais į finansinę paramą. Pirmadienį Briuselyje susitikę ES finansų ministrai patvirtino, kad nori, jog Graikija liktų euro zonoje, bet neketina iš naujo derėtis dėl susitarimo sąlygų. Jei Graikija sąlygų nesilaikys, gali būti, kad jai teks pasitraukti iš euro zonos.