Tačiau augintojai nėra patenkinti ir reikalauja daugiau pinigų už savo verslo nutraukimą.
Vaizdo įrašai, kuriuose šunys valgo iš dubenėlių su šeimininkų kruopščiai paruoštu maistu, socialiniuose tinkluose sulaukia milijonų peržiūrų. Vizgindami uodegas jie su malonumu „siurbia“ iš lėkščių makaronus ir traškina kaulus.
Žada išlaisvinti pusę milijono šunų
Pietų Korėjoje dalis žmonių vis dar valgo šunų mėsos patiekalus. Dažnai skerdžiami specialios veislės niurengi šunys. Tačiau pasitaiko atvejų, kai valgomi labradorai, auksaspalviai retriveriai ir kokerspanieliai.
Šių metų pradžioje valdžios institucijos priėmė įstatymą, kuriuo bus uždrausta veisti šunis maistui, tačiau draudimas įsigalios tik 2027 metais. Šunims, kurie turėjo atsidurti korėjiečių puoduose ir lėkštėse, pasisekė – vyriausybė iš šunų fermų žada išlaisvinti bemaž 500 tūkst. šunų.
„Stengėmės, kad kuodaugiau šunų surastų naujus namus. Kai kurie šunys nugaiš natūraliai. Po trejų metų galėsime suskaičiuoti, kiek šunų pagaliau liks. Iki to laiko parengsime priemones“, – žadėjo žemės ūkio viceministras Park Beom-Su.
Kompensacijos netenkina
Šunų augintojams, kurie netrukus turės uždaryti savo ūkius ir restoranus, valdžios institucijos žada skirti finansinę paramą – tam numatyta skirti apie 75 mln. dolerių. O už kiekvieną šunį, kurį ūkininkai atiduos į prieglaudą, bus sumokama apie 500 dolerių. Tačiau tokia kompensacija ūkininkams atrodo per maža.
„Vyriausybės paramos planas – visiškai nepagrįstas, todėl nusprendėme neuždaryti savo verslo, kol vyriausybė nesuteiks kompensacijos, kuri būtų panaši į trejų metų šunų mėsos ūkio pajamas“, – teigė Korėjos valgomų šunų asociacijos vadovas Ju Yeong-Bong.
Per pastarąjį dešimtmetį Pietų Korėjoje šunų valgymo paklausa smarkiai sumažėjo – anksčiau būdavo paskerdžiama apie 2–3 mln. gyvūnų, o dabar šis skaičius sumažėjo iki 500 tūkst.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.