Nėrimas atliktas Selendžerio gelmėje, esančioje Ramiojo vandenyno pietinėje Marianų lovio dalyje. Čia taip gilu, kad šioje vandenyno vietoje paskandinus Everesto kalną, iki paviršiaus liktų daugiau nei du kilometrai vandenyno. Nepaisant čia esančio tūkstantį kartų didesnio nei paviršiuje slėgio, tyrinėtojo kameros užfiksavo ne vieną čia gyvenantį paslaptingą jūrų gyvūną.
53-ejų buvęs jūrininkas Victoras Vescovas iš Teksaso yra tik trečias žmogus, nusileidęs į beveik 11-os kilometrų gelmę. Beje, jam pavyko nusileisti 16 metrų giliau, nei tyrinėtojams prieš 7-erius metus, ir pirmo panirimo metu prieš beveik 60 metų. Taigi nusileidęs į 10 927 metrų gylį jis pasiekė visų laikų giliausio nėrimo su povandeniniu laivu rekordą.
„Tai buvo nuostabus nerimas, užtrukęs beveik 12-ką valandų. Tris valandas žemyn, keturios dugne, manau, tai ilgiausias laiko tarpas, praleistas Čelendžerio gelmėje. Tada keturias valandas kilau į paviršių. Išnaudojau beveik visą elektros energiją“, – po rekordinio nėrimo džiaugėsi Vescovas.
Visgi vienas mažas kamerų užfiksuotas objektas privertė pašiurpti ne tik tyrinėtoją, bet ir visą komandą. Giliausioje pasaulio vietoje gulintis daiktas – akivaizdžiai pagamintas žmogaus.
Manoma, kad tai paprasčiausia plastikinė šiukšlė. Dabar šią informaciją mokslininkai bando patvirtinti.
Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad plastiko tarša vandenynuose yra kritinio lygio ir siekia 100 mln. tonų.