„Matome, kaip Rusijos kariuomenė atsigręžia į Vakarus. Per penkerius-aštuonerius metus Maskvos ginkluotosios pajėgos bus aprūpintos technika ir personalu, kad galėtų pulti NATO teritoriją“, – sakė C. Breueris.
Pasak generolo, šis vertinimas pagrįstas jo paties analitiniais duomenimis, žvalgybos ir Vokietijos sąjungininkių ginkluotųjų pajėgų informacija, taip pat Rusijos vadovo Vladimiro Putino pareiškimais.
Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijoje tankų skaičius kasmet pasipildo 1 000-1 500 vienetų.
„Penkios didžiausios Europos NATO valstybės narės turi tik pusę šio skaičiaus“, – sakė Breueris.
Generolas pažymėjo, kad jei prie šių skaičių pridėsime ketinimus, kuriuos galima atsekti V. Putino kalbose, „NATO šalys tikrai turėtų sunerimti“.
Breueris: turime būti pasirengę gintis
Tiesa, tai nereiškia, kad toks puolimas po 5–8 metų taps realybe, pažymi C. Breueris.
„Tačiau tai įmanoma. Kaip kariškis turiu būti pasirengęs blogiausiam scenarijui. Ir tai reiškia, kad po penkerių metų turime būti pasirengę gintis. Puolimo spektras gali būti platus – nuo kibernetinių atakų iki dronų ir raketų“, – pažymėjo Vokietijos kariuomenės vadas.
Kartu jis atmetė kalbas apie Ukrainos karo įšaldymą.
„Karo įšaldymui turi pritarti abi pusės. Tačiau vargu ar pasaulyje būta įšaldyto konflikto, kuris neįsiplieskė iš naujo. Dėl dabartinės karinės situacijos Ukrainoje karo įšaldymas neatrodo nei įmanomas, nei pageidautinas“, – kalbėjo C. Breueris.
Vokietijos socialdemokratų frakcijos vadovas Rolfas Mützenichas neseniai Bundestage klausė: „Ar ne laikas ne tik kalbėti apie tai, kaip kariauti, bet pagalvoti ir apie tai, kaip įšaldyti karą, o vėliau ir užbaigti?“
Pažymėtina, kad C. Breueris nėra pirmasis Vakarų pareigūnas, įspėjęs apie galimą Rusijos puolimą.
Anksčiau Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius įspėjo, kad Rusija gali pradėti puolimą prieš NATO šalį jau 2029 m.