Kainas siūloma didinti visoms pirkėjų kategorijoms, išskyrus gyventojus ir komunalinio ūkio tarnybas. Vidutinė kaina tokiu atveju bus apie 17 proc. didesnė nei praėjusiais metais – taip „Gazprom“ tikisi kompensuoti dukart išaugusį naudingųjų iškasenų gavybos mokestį, įvestą nuo šių metų pradžios.
Atsižvelgiant į indeksavimą, kurį siūlo „Gazprom“, iki metų pabaigos jos vidutinė dujų kaina sieks apie 4000 rublių už tūkstantį kubinių metrų be PVM, arba 137 dolerius pagal dabartinį kursą – ši kaina 45 proc. didesnė už dabartinę ir beveik dukart didesnė nei, pavyzdžiui, dujų kaina JAV biržoje (JAV prekių biržose dujomis prekiaujama po 71 dolerį už tūkstantį kubinių metrų).
Vasarį „Gazprom“ paskaičiavo, kad, padidinus šį mokestį, bendrovė patirs 64 mlrd. rublių nuostolių: rusiškų dujų kainų indeksavimas duotų 50 mlrd. papildomų pajamų, o papildomos išlaidos dėl naudingųjų gavybos iškasenų mokesčio padidinimo – 114 mlrd. rublių. 2012 m. vasario viduryje „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas pareiškė, kad Rusijos kompanija sumažino kontraktinę dujų kainą Europos kompanijoms vidutiniškai dešimčia procentų. Pasak jo, tam buvo ryžtasi atsižvelgus į Europos pirkėjų prašymus. D. Medvedevas pastebėjo, kad sumažinus kainas turėtų išaugti rusiškų dujų konkurencingumas Europos rinkoje. 2011 m. pirmąjį pusmetį vidutinė „Gazprom“ dujų kaina Rusijos vartotojams siekė apie 2,6 tūkst. rublių už tūkstantį kubinių metrų, NVS šalims – 7,6 tūkst., o Europos šalims – per 10 tūkst. rublių. Pajamos, gautos pardavus dujas Europai, beveik du kartus viršijo pajamas, gautas tiekiant Rusijai.