• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

"Ilga pietų pertrauka kenkia darbo našumui ir sujaukia dienos harmoniją", - pareiškė Italijos ministras Gianfranco Rotondi. Šie jo žodžiai sukėlė šalyje tikrą audrą ir karštą diskusiją būti ar nebūti siestai.

REKLAMA
REKLAMA

Italai, kaip ir kitų Pietų Europos valstybių gyventojai, tebesimėgauja siesta, t. y. ilga pietų pertrauka, kuri prasideda 13.val. 30 min. ir baigiasi 15 val. 30 min. Tačiau Italijos ministras G.Rotondi yra įsitikinęs, kad tokia pertrauka "paralyžiuoja Italiją" ir "varo valstybę į sąstingį". Todėl jis siūlo atsisakyti siestos ir pietums skirti tiek pat laiko, kaip ir kitos Europos bei pasaulio valstybės, t. y. 45 min. arba 1 val. Ministras priminė, kad, pavyzdžiui, dauguma vokiečių apskritai dirba be pietų pertraukos, todėl jie gali anksčiau pareiti namo ir daugiau laiko praleisti su vaikais, jau nekalbant apie tai, kad siesta skatina gyventojų nutukimą. Mat per tokią ilgą pertrauką italai mėgaujasi 3-4 patiekalų pietumis užgerdami juos 1-2 taurėmis vyno ir baigdami puodeliu ekspreso kavos.

REKLAMA

Tačiau toks ministro pasiūlymas smarkiai papiktino profsąjungas, nepatinka jis ir paprastiems italams. Apeninų pusiasalio gyventojams atrodo visiškai normalu, kad bankai, įvairios įstaigos, paštas, degalinės, svarbiausios šalies institucijos ir net parduotuvės turi tokią ilgą pietų pertrauką. Todėl jie reikalauja, kad ministras pakeistų savo nuomonę. Diskusijai vis labiau įsmarkaujant imta kalbėti ir apie tai, kad turėtų būti paslankesnis darbo grafikas, ir siūlyti (žinoma, dirbančiųjų labui), kad tie, kurie per pietų pertrauką lieka darbe, galėtų grįžti namo iš darbo keliomis valandomis anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ministras laikosi savo. "Jau prieš 20 metų atsisakiau pietų pertraukos. Nenoriu niekam primesti laiko, kada dirbantis žmogus turi pietauti, tačiau pertraukai skirtas valandas galima panaudoti kur kas produktyviau", - vis aiškina G.Rotondi.

Po kiekvieno ministro pareiškimo kaip iš gausybės rago pasipila karikatūros siestos tema. Jose dominuoja nepasitenkinimas ir protestas prieš ministro užmačias. Siūlymui atsisakyti siestos nepritaria nei ministro partijos kolegos, nei opozicija. Visi įsitikinę, kad šiuo metu šalyje yra kur kas svarbesnių klausimų nei svarstymai, atšaukti ar ne ilgą pietų pertrauką. Labiausiai piktinasi ir garsiausiai šaukia profsąjungos. Jų nuomone, ilga pertrauka fabrikuose ir gamyklose tiesiog būtina, nes jos atsisakius smarkiai kristų darbo našumas.

Į kilusią diskusiją įsiliejo ir psichologai, sveikos mitybos ir gyvenimo būdo ekspertai. Daug dėmesio tam skiria ir Italijos žiniasklaida, pavyzdžiui, dienraštis "La Repubblica" pradėjo siestos temai skirtą diskusiją, ragindamas į ją įsitraukti ekspertus. Vienas jų Pietro Migliaccio priminė, kad italai valgo labai lengvus pusryčius apsiribodami puodeliu kapučino kavos ir maža bandele, todėl per pietus organizme imtų trūkti cukraus ir žmogui taptų sunku dirbti, jau nekalbant apie tai, kad darbuotojai tuščiu pilvu tampa agresyvesni, nervingesni ir linkę vaidytis. P.Migliaccio ministro siūlymą atsisakyti siestos pavadino "ataka prieš dirbančiųjų teises". Dar pikčiau pasisakė Generalinės darbo konfederacijos atstovas Carlo Podda, jis pareiškė: "Kas toliau? Mėginsime sutrikdyti ir miego režimą?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų