Naujienų agentūra AP praneša, kad buvo padidintas budinčiųjų miškuose skaičius šalies vakarinėje dalyje, smarkiai užterštoje po 1986m. Černobylio katastrofos. Šie veiksmai, tikimasi, padės užkirsti kelią gaisrams, kurie gali paskleisti radiaciją po aplinkinius regionus.
Bent šeši miško gaisrai buvo pastebėti labiausiai nuo Černobylio katastrofos nuketėjusiame Briansko regione šią savaitę, tačiau juos visus pavyko greitai užgesinti. Radiacijos ekspertai taip pat nuodugniai patikrino šią su Ukraina ir Baltarusija besiribojančią sritį ir patvirtino, kad radiacijos lygis nepadidėjo.
Po Černobylio katastrofos itin nukentėjo šio regiono miškai: radioaktyviosios dalelės nusėdo dirvoje, aplinkosaugininkai perspėja, kad į orą jos ir vėl gali patekti kilus miškų gaisrams, o dėl vėjo gali išplisti ir į kitus regionus. Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministras Sergejus Šoigu pripažino pavojų ir pabrėžė, kad jie imasi visų priemonių, kad užkirstų tam kelią.
Briansko miškų apsaugos vadovas Vladimiras Rozinkevičius agentūrai AP pasakojo, kad „pavojus egzistuoja, bet mes kontroliuojame situaciją“.
Vasilijus Tuzovas, federalinės miškų apsaugos tarnybos vadovo pavaduotojas, teigia, kad gaisrai apėmė maždaug trijų tūkstančių devynių šimtų hektarų teritoriją keliuose Rusijos regionuose, nukentėjusiuose nuo Černobylio, tarp jų ir Briansko regioną, bet daugumą gaisrų pavyko greitai užgesinti. Jis taip pat paminėjo, jog pačioje pradžioje nebuvo aišku, ar gaisrai išplatino radioaktyviąsias daleles į anksčiau neužterštas teritorijas: „Mūsų darbuotojams dar reiks tą nustatyti, kol kas aišku tik tiek, kad gaisrai buvo kilę didesnio radioaktyvumo teritorijose.“
„Greenpeace“ ir kitų aplinkosauginių organizacijų atstovai patvirtino, kad radioaktyviosios dulkės iš Černobylio gali būti pavojingos, nors, greičiausiai, jos bus nedidelių dozių. Rusijos ekspertai taip pat teigia, jog miško dangoje likę radioaktyvūs elementai gali būti žalingi.
Vienoje įsikūrusi Tarptautinė atominės energetikos agentūra pasakė, kad jie neturi komentarų apie miško gaisrų keliamą radioaktyvią grėsmę.
Šimtai miško gaisrų, kilusių karščiausią kada nors užfiksuotą vasarą Rusijoje, apėmė didelius plotus aplink Maskvą ir kitas vakarines Rusijos dalis, įkalindami Rusijos sostinę smoge visai savaitei. Mirčių skaičius mieste padvigubėjo ir pasiekė 700 žmonių per dieną, sostinės morgai perpildyti, o gyventojai beviltiškai stengiasi surasti būdų pakelti karštį ir smogą.
Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad visoje šalyje su daugiau nei šešiais šimtais gaisrų kovoja maždaug 165 tūkstančiai darbininkų pasitelkę 39 lėktuvus, pritaikytus kovai su gaisrais.