Dvylika mėnesių trukusio tyrimo metu ypatingas dėmesys atkreiptas į tai, kad Australijoje buvo neskubama pradėti gyventojų skiepijimą nuo COVID-19, o tuometinis premjeras Scottas Morrisonas kartą net pareiškė, kad vakcinacija „nėra lenktynės“.
Australijoje pandemijos metu galiojo vieni iš griežčiausių suvaržymų pasaulyje: šalis dvejus metus buvo praktiškai atkirsta nuo likusio pasaulio, o didžiuosiuose jos miestuose mėnesių mėnesius tęsėsi karantinas.
Tyrimo metu nustatyta, kad gaišatis pradedant skiepijimą reiškė, kad daugelis miestų atsidarė „ne vieną mėnesį vėliau“ nei galėjo, o dėl to patirta ne mažiau nei 20 mlrd. JAV dolerių (31 mlrd. Australijos dolerių) „tiesioginių ekonominių nuostolių“.
„Gaišatis įsigyjant skiepus lėmė, kad vakcinacija prasidėjo vėliau, o jau metus galiojusių ribojamojo pobūdžio visuomeninės sveikatos priemonių taikymas užsitęsė“, – rašoma tyrimo išvadose.
Nors priemonės, kurių Australija ėmėsi, reaguodama į COVID-19, iš esmės buvo sėkmingos, tyrimo metu nustatyta, kad ribojamosios priemonės ir kitos klaidos skatino visuomenę nepasitikėti mokslininkais ir visuomenės sveikatos apsaugos institucijų atstovais.
Pirmiau atlikto tyrimo metu nustatytas atvejis, kai tūkstančiams keleivių buvo leista išlipti iš kruizinio laivo iki sulaukiant jų COVID-19 tyrimų rezultatų.
Atsižvelgdama į tyrimo rekomendacijas, Australija ketina įsteigti naują ligų kontrolės centrą, kad ateityje galėtų geriau planuoti kovos su būsimomis pandemijomis priemones.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!